IBM-logo

IBM uruchomił w Polsce nowe Data Center w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów w zakresie podstawowego, jak i zapasowego centrum przetwarzania danych. Ośrodek zlokalizowany jest w Błoniu w okolicach Warszawy i należy do najnowocześniejszych i najbardziej energooszczędnych tego typu centrów w Polsce. Nowe Data Center jest trzecim tego typu ośrodkiem obliczeniowym IBM w Polsce.

W sytuacji zwiększającej się ilości danych, coraz bardziej ważny staje się dostęp do usług zapewnienia bezpieczeństwa i ciągłości działania systemów informatycznych. Przedsiębiorstwa poszukują rozwiązań klasy Premium, w celu uzyskania gwarancji niezawodności prowadzenia działalności biznesowej bez przestojów. Nowe Centrum zajmujące powierzchnię ok. 3500 m2 zapewnia nieprzerwany i oparty o najwyższe standardy bezpieczeństwa dostęp do krytycznych i poufnych danych klientów.

„W erze gwałtownego przyrostu danych, firmy stają przed wyzwaniem efektywnego zarządzania i eksploatacji swoich systemów IT. Nowoczesny ośrodek obliczeniowy IBM w podwarszawskich Błoniach jest odpowiedzią na potrzeby firm w obszarze zapewnienia niezawodności działania, wiarygodności i bezpieczeństwa przetwarzanych operacji”

– mówi Ales Bartunek, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

„Cieszymy się, że to właśnie w Polsce z sukcesem realizowane są tej klasy inwestycje, co świadczy również o ważności rynku polskiego dla IBM oraz jest odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na moc obliczeniową naszych klientów”.

Właśnie oddany do użytku budynek posiadający klasę IBM LEVEL 3, został zaprojektowany i wykonany zgodnie ze standardami gwarantującymi najwyższy poziom bezpieczeństwa fizycznego: ogniowego, zalewowego, wybuchowego. Ośrodek spełnia rygorystyczne wymagania norm i certyfikatów w zakresie ochrony przed włamaniem, szczelności przed dymem, ochrony przed wnikającą wodą, tłumienia pól elektromagnetycznych, szczelności przed wodą gaśniczą, szczelności pyłowej, odporności na wstrząsy udarowe, eksplozję oraz innych. Pomieszczenie przeznaczone na sprzęt IT zostało zbudowane z wykorzystaniem najwyższej klasy technologii Rittal (dawniej Lampertz). To największa hala IT na świecie wybudowana w tej technologii .

Centrum danych zostało zaprojektowane zgodnie z wymogami ekologicznymi tzw. green data centers. Rozwiązania takie jak freecooling, buforowy magazyn zimnej wody, wykorzystanie generowanej energii do ogrzewania pomieszczeń decydują o tym, że ośrodek ma możliwie minimalny wpływ na środowisko zewnętrzne.

„Ofertę nowego Centrum Przetwarzania Danych IBM kierujemy do klientów dynamicznie się rozwijających, wymagających najwyższych standardów bezpieczeństwa i niezawodności. Nasz ośrodek może spełniać rolę podstawowego, jak również zapasowego centrum przetwarzania danych”

– powiedział Zbigniew Sobieralski, Dyrektor Działu Strategic Outsourcing Delivery w IBM Polska.

„Wszyscy klienci, których dynamiczny rozwój przekracza możliwości dalszej rozbudowy infrastruktury IT, mogą od dziś rozwijać swoją przewagę konkurencyjną, w oparciu o outsourcing usług IT, dostępnych w naszym wyspecjalizowanym ośrodku”

– dodaje Jarosław Szymczuk, Service Management and T&T Leader CEE & MEA, IBM.

IBM zrealizował, jak dotąd ponad 1000 projektów budowy modularnych data centers dla swoich klientów na świecie, co w porównaniu do tradycyjnych ośrodków tego typu pozwala im w skali roku na oszczędności rzędu 30 procent.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *