WD, spółka należąca do Western Digital (NASDAQ: WDC) i światowy lider na rynku rozwiązań pamięci masowych, na stoisku SATA-IO (nr 205) na konferencji Storage Visions 2015, która odbyła się w dniach 4 i 5 stycznia w Las Vegas (Nevada), zaprezentował najszybszy na świecie napęd hybrydowy o pojemności 4 TB. W prototypowym modelu 3,5-calowego dysku WD o pojemności 4 TB zastosowano interfejs SATA Express PCI-e oraz do 128 GB pamięci SSD, zapewniając doskonałą wydajność i dobry stosunek pojemności do ceny, zarówno podczas codziennej obsługi komputera, jak i w grach.

Na Storage Visions 2014 pojawiły się dwa zestawy demonstracyjne marki WD z interfejsem SATA Express, wyposażone w płyty główne wyprodukowane przez partnerów WD, firmy ASRock i Gigabyte. Oba modele płyt są już dostępne w sprzedaży. Zestawy zademonstrowały elastyczność magistrali SATA Express na szynie PCI-e oraz możliwości konfiguracji RAID oraz buforowania na pojedynczym wolumenie.

Score_

Hybrydowy dysk twardy WD 4TB

Większe ilości pamięci podręcznej (64 GB w zestawach demonstracyjnych) zwiększają wydajność komputera podczas prac wymagających dużej mocy obliczeniowej, umożliwiając przechowywanie najważniejszych informacji używanych na bieżąco przez wiele programów. W laboratoriach WD przeprowadzono testy nowych dysków z interfejsem SATA Express o pojemności 4 TB i 64 GB pamięci podręcznej za pomocą narzędzia PCMark8, w którym urządzenia osiągnęły 4459 punktów –  jest to wynik zbliżony do tych osiąganych przez dyski SSD, przy dużo niższej cenie za gigabajt.

hybrydowy dysk twardy

Dane testowe z narzędzia PCMark8 zebrano na zestawie komputerowym zawierającym płytę główną Asus Z97-A, procesor centralny Core i5 3.4 GHz oraz 16 GB pamięci DRAM.

          „WD nieustannie współpracuje z innymi firmami z branży, tworząc produkty, wykraczające poza dotychczasowe definicje dysków twardych” – podkreśla Matt Rutledge, starszy wiceprezes ds. technologii magazynowej w firmie WD. „Produkty korzystające z interfejsu PCI Express łączą najpopularniejszą szynę magazynową pamięci masowej z najpopularniejszą szyną komputerową na świecie. W ten sposób wytyczyliśmy nową ścieżkę rozwoju, nie tracąc przy tym możliwości podłączenia starszych napędów SATA do nowych komputerów, obsługujących standard SATA Express”.

 

„Strategia firmy WD polega na ścisłej współpracy z naszymi partnerami branżowymi w dynamicznie zmieniającym się środowisku” – potwierdza Gary Meister, starszy wiceprezes ds. inżynierii w firmie WD.  „Branża zaczyna dążyć do uproszczenia podsystemów komputera PC do pojedynczej szyny magazynowej opartej na protokole PCIe. W tym zestawie demonstracyjnym połączyliśmy dysk twardy, pamięć flash NAND oraz technologię SATAe, zwalniając jedno miejsce w komputerze i upraszczając sposoby tworzenia i konserwacji zaawansowanych rozwiązań magazynowych.  Gdy nasi klienci zaczną wymagać produktów korzystających z nowej szyny magazynowej, będziemy na to przygotowani”.

 

„Firma ASRock z radością przedstawia produkty mogące osiągnąć prędkości do 10 Gbit/s w konfiguracji RAID złożonej z dwóch prototypowych napędów WD”, podkreśla James Lee, wiceprezes działu sprzedaży i marketingu w firmy ASRock. „ASRock tworzy nowe systemy i architektury, które eliminują typowe wąskie gardła”.

 

„Firma Gigabyte zademonstrowała zestaw pokazujący, w jaki sposób prototypowe dyski SATAe firmy WD zapewniają wyjątkowe wrażenia podczas gry” – zapowiada Jackson Hsu, manager działu ds. planowania produktów w firmie Gigabyte i dodaje: „We współpracy z firmą WD stworzyliśmy połączenie dysku twardego i podsystemu flash, które są widoczne dla użytkownika jako jeden wolumen. W ten sposób nasi klienci zyskują dużą moc typową dla konfiguracji z wieloma urządzeniami, ale zarządzają tylko jednym”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *