Start » Archiwizacja i kopia zapasowa » Hybrid Backup Sync ułatwia tworzenie backupu oraz przywracanie i synchronizowanie danych

Hybrid Backup Sync ułatwia tworzenie backupu oraz przywracanie i synchronizowanie danych

Tajpej, Tajwan, 2 października, 2017 – Firma QNAP® Systems, Inc. oficjalnie udostępniła dziś aplikację Hybrid Backup Sync, łączącą w sobie funkcje backupu i przywracania plików, a także synchronizacji danych. Hybrid Backup Sync pozwala użytkownikom na centralne zarządzanie wieloma różnymi zadaniami związanymi z tworzeniem kopii zapasowych danych, przywracaniem plików po awarii oraz synchronizowaniem plików przechowywanych lokalnie i w chmurze. Nowa aplikacja pozwala na zwiększenie produktywności i skrócenie czasu odzyskania pełnej funkcjonalności po awarii – dzięki funkcjom takim jak np. elastyczne planowanie zadań, rozbudowane szyfrowanie, wielowersjowy backup czy inteligenta redukcja danych.

“Możliwość błyskawicznego backupowania danych oraz przywracania ich w dowolnym momencie i dowolnej lokalizacji jest kluczowa w nowoczesnym zarządzaniu IT. Hybrid Backup Sync oferuje obsługę popularnych protokołów sieciowych i usług chmurowych z poziomu przyjaznego dla użytkownika interfejsu, stanowiąc tym samym elastyczne i wydajne narzędzie dla użytkowników indywidualnych i firm chcących uprościć czynności związane z backupowaniem i przywracaniem danych” – wyjaśnia Norman Tsai, Product Manager QNAP.

Jako rozwiązanie hybrydowe, wykorzystujące lokalną i chmurową przestrzeń dyskową, Hybrid Backup Sync oferuje wiele metod tworzenia spersonalizowanych zadań ochrony danych, w tym np. backup plików z urządzeń zewnętrznych do QNAP NAS lub backup z jednego NAS-a na inny (lokalny lub zdalny), a także do chmury. Aplikacja obsługuje również backup i synchronizację danych z wykorzystaniem protokołów RTRR, rsync, FTP lub CIFS/SMB.

Hybrid Backup Sync obsługuje synchronizację realtime lub zaplanowany backup do następujących usług chmurowych: Google Drive™, Microsoft® OneDrive®, Microsoft® OneDrive® for Business, Dropbox®, Dropbox® Business, Amazon® Drive, Yandex® Disk, Box®, hubiC®, Amazon® S3, Amazon® Glacier, Microsoft® Azure, Google® Cloud Storage, HiDrive®, Backblaze® B2, HKBN® oraz usług kompatybilnych z Amazon® S3/OpenStack Swift/WebDAV.

Dostępność

Hybrid Backup Sync w wersji 2.1 jest już dostępny w QTS App Center.
Więcej informacji na temat aplikacji znaleźć można na stronie https://www.qnap.com/solution/hybrid-backup-sync/pl-pl/.

O Grzegorz Bielawski

Grzegorz Bielawski
Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.
 • Takie pytanie. Czy da się w jakikolwiek sposób w HBS ustawić zewnętrzny dysk USB jako dysk docelowy w serwerwerze TimeMachine? Niezależnie w jakim systemie plików sformatuje dysk zewnętrzny, nie widzę go na liście dysków które mogę wykorzystać do tego celu.

  • Do TimeMachine można wykorzystywać tylko woluminów dysków wewnętrznych.

   • Szkoda. Bo w domu leży kilka nieużywanych dysków, które idealnie by się do tego nadawały, a nie wykorzystywałbym miejsca na dyskach wewnętrznych. W każdym razie, dzięki za odpowiedź.

    • Zawsze można rozebrać, taki dysk i spróbować włożyć do QNAP, znam przypadki, że działają bez problemów 🙂

     • Tak, ale obecnie mam już zajęte obie kieszenie więc nic z tego.

     • Podłącz dysk USB do QNAP, wtedy powinien on się pojawić w otoczeniu sieciowym jako udział. Jeżeli taki udział podłączysz na stałe po SMB do MAC to wtedy TimeMachine rozpozna go jako dysk, na który będziesz mógł wykonać kopię danych. Czyli mamy rozwiązanie o które Ci chodziło

     • Ooo, a o takim rozwiązaniu nie pomyślałem. Sprawdzę dzisiaj czy tak zadziała. Dzięki.

     • Napisz jak zadziała, wtedy wiedza zostanie dla potomnych 🙂

     • Sprawdzę co prawda wieczorem w domu, ale uprzedzę już swoje kolejne pytanie. Swego czasu chciałem zrobić coś podobnego jak proponujesz, ale udostępniając jeden, konkretny folder z dysku USB i pamiętam, że nie mogłem takowego utworzyć przez File Station. La liście dysków w FileStation przy tych wewnętrznych wyświetla się ikona tworzenia nowego folderu współdzielonego, natomiast przy dysku zewnętrznym takowej już nie ma i miałem do niego dostęp jedynie po zalogowaniu przez www, ale nie przez smb. Zakładam, że z całym dyskiem może być podobna sytuacja. Czy jest na to jakiś sposób?

     • Coś robisz źle, ja udział stworzony na moim dysku USB widzę w sieci bez problemu

     • Sprawdziłem to co napisałeś. Podłączyłem dwa różne dyski USB do QNAPa. Łączę się w OS X przez CMD+K i dalej smb://192.168.0.110 i/lub afp://192.168.0.110. W obu przypadkach widzę dwa dyski zewnętrzne, niestety TimeMachine nie widzi żadnego z nich.

     • Żeby TImeMachine widziało musisz je podłączyć na stałe do MAC

     • A podpowiedz proszę jak to zrobić. Póki co rozwiązałem problem w ten sposób: http://www.makeuseof.com/tag/turn-nas-windows-share-time-machine-backup/ Nie mniej chętnie dowiem się jak zrobić to Twoim sposobem:)

     • I jak działa ?

     • Działa, ale nie w pełni automatycznie. Problem jest taki, że mimo, iż wolumin, na którym jest obraz TM, jak i sam obraz, mam dodane do automatycznego montowania, to jednak nie montują się one same przy logowaniu. W praktyce wychodzi tak, że zamiast robić backupy w tle bez wiedzy usera, muszę pamiętać o zamontowaniu dysku.

     • Działa automatycznie, tu nie ma problemu. Zawsze gdy w zasięgu mam TM – mak robi backup na serwer

 • Zerev

  Witam, Jestem użytkownikiem Synology od długiego czasu (aktualnie posiadam 1817, RS816, DS213 air) i jestem bardzo zainteresowany tą usługą, ponieważ Cloud Station Synology to nieporozumienie, super wolne, zapełnia dysk, zwalnia sambę. Moim docelowym celem jest synchronizacja pomiędzy dwoma NAS’ami bardzo dużych plików 10-150 GB i dostęp do nich. Chciałbym się dowiedzieć jak to rozwiązanie wypada wydajnościowo?
  Aktualnie do synchronizacji Synology używam dedykowanego serwera…

  • Możemy na testy załatwić QNAP i wtedy będzie można to przetestować

   • Zerev

    Testy by się bardzo przydały, bo aktualnie stoję przed zakupem 2 jednostki RX816. Jestem ciekawy jak wypada synchronizacja folderów CIFS/SMB pomiędzy QNAP TS-431XeU, który wydaję się lepszym odpowiednikiem mojego RX816 (więcej pamięci, rdzeni, SFP+), ciekaw jestem jak będzie cenowo RX816 £485 3 lata gwarancji.
    Z czego QNAP ma 2 lata gwarancji (Scan.co.uk) moje rokowania co do ceny to £550-£600, więc jest bardzo konkurencyjnie 🙂