HPStoreServ7450Firma HP rozszerzyła swoją ofertę konwergentnej pamięci masowej o zoptymalizowaną macierz Flash HP 3PAR StoreServ, która zapewnia wysoką wydajność i małe opóźnienia, ale nie zmniejsza odporności na awarie i nie zwiększa złożoności architektury centrum przetwarzania danych.

HP umocnił się także na zajmowanej od sześciu lat pozycji lidera w segmencie pamięci masowej konfigurowanej przez oprogramowanie, wprowadzając na rynek nowe rozwiązanie HP StoreOnce Virtual Storage Appliance (VSA), które zmniejsza koszty tworzenia kopii zapasowych w małych ośrodkach nawet o 65%.

Zoptymalizowana, półprzewodnikowa macierz Flash zwiększa efektywność przedsiębiorstwa. System pamięci masowej HP 3PAR StoreServ 7450 może wykonywać ponad 550 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę przy czasie reakcji krótszym niż 0,7 ms. Algorytmy buforowania specyficzne dla technologii Flash dynamicznie sterują zapisem i odczytem, tak aby zminimalizować opóźnienia i przyspieszyć wykonywanie transakcji. Ponadto oprogramowanie HP 3PAR Priority Optimization gwarantuje wydajność przy określonych obciążeniach, co zwiększa ogólną produktywność.

Aby przyspieszyć zwrot z inwestycji, system pamięci masowej HP 3PAR StoreServ 7450 wyposażono w funkcję optymalizacji wykorzystania przestrzeni dyskowej z przyspieszeniem sprzętowym, która zmniejsza zapotrzebowanie na pojemność nawet o 50% bez pogorszenia wydajności. Optymalizacja w skali całego systemu, która automatycznie zapisuje dane we wszystkich zasobach, zwiększa przepustowość, wyrównuje obciążenia w systemie i zwiększa trwałość nośników dzięki wyeliminowaniu miejsc zbyt obciążonych. W odróżnieniu od rozwiązań oferowanych przez początkujące firmy, system HP 3PAR StoreServ 7450 gwarantuje ciągłość dostępu do danych dzięki stabilnym technologiom, zapewniającym stały dostęp do aplikacji w przypadku lokalnych problemów ze sprzętem lub awarii obejmujących wiele ośrodków.

„Firmy nie są w stanie ekonomicznie przetwarzać nieprzewidywalnych obciążeń, jeżeli muszą zarządzać różnorodnymi systemami pamięci masowej” — powiedział David Scott, wiceprezes i dyrektor działu pamięci masowej (Storage Division) w HP. „Innowacyjne rozwiązania 3PAR StoreServ i StoreOnce to najlepsze w swojej klasie, wyspecjalizowane systemy, które umożliwiają klientom spełnianie nowych, wysokich wymagań przy zachowaniu prostoty wynikającej z podejścia pozwalającego zaspokajać różne potrzeby bez tworzenia nowych silosów pamięci masowej”.

HP to jedyny dostawca oferujący jedną architekturę produktów, która obejmuje platformy ze średniego przedziału cenowego, zoptymalizowane pod kątem wydajności platformy Flash, a także platformy korporacyjne o pojemności wielu petabajtów. Konkurenci, ze starszym portfolio, nie są w stanie przejść z tradycyjnych systemów pamięci masowej na systemy zoptymalizowane pod kątem technologii Flash bez rozpoczynania wszystkiego od zera lub konieczności wprowadzania dedykowanych silosów pamięci masowej. Dzięki swej prostocie i nowoczesnej architekturze system HP 3PAR StoreServ zapewnia ochronę inwestycji, zmniejsza koszty, przyspiesza wdrażanie i jest jedynym tak elastycznym rozwiązaniem. Stosowanie tej samej podstawowej architektury umożliwia korzystanie przez wszystkie systemy ze wspólnych usług zarządzania danymi, takich jak oprogramowanie do federacji pamięci masowej HP 3PAR Peer Motion, w celu przenoszenia danych do innych systemów i ośrodków bez zakłócania pracy środowiska.

Dzięki zaawansowanemu szyfrowaniu danych nowe funkcje w systemie HP 3PAR StoreServ zwiększają bezpieczeństwo i umożliwiają przestrzeganie przepisów, instytucjom z takich sektorów jak służba zdrowia, usługi finansowe czy administracja państwowa.

W odróżnieniu od konkurentów, których rozwiązania wymagają osobnego zakupu wyspecjalizowanego urządzenia, HP oferuje rozszerzony klaster w konfiguracji „aktywny-aktywny” HP 3PAR Peer Persistence. Urządzenie umożliwia przezroczyste awaryjne przełączanie ośrodków danych w celu uniknięcia zakłóceń w przetwarzaniu obciążeń.

HP zaprezentował także nową, 16-gigabitową infrastrukturę SAN HP StoreFabric, która eliminuje wąskie gardła w przepustowości, maksymalizując wydajność systemów opartych na pamięci Flash.

System HP StoreOnce VSA jest instalowany jako maszyna wirtualna na dotychczasowych serwerach zgodnych ze standardami branżowymi, co eliminuje konieczność zakupu specjalistycznego sprzętu. Rozwiązanie to umożliwia firmom hostingowym oferowanie usługowego wykonywania kopii zapasowych i zmniejsza koszty ochrony oddziałów terenowych przedsiębiorstw. Ponadto HP StoreOnce VSA może zmniejszyć nawet o 50% wymagania dotyczące sprzętu fizycznego i o 70% koszty energii(5). Nowy system HP StoreOnce VSA dołącza do rozwiązań sieciowych, serwerów i systemów pamięci masowej konfigurowanych przez oprogramowanie, które wchodzą w skład oferty infrastruktury konwergentnej HP.

Tylko system HP StoreOnce — w odróżnieniu od złożonych, pofragmentowanych rozwiązań konkurencji — umożliwia przedsiębiorstwom tworzenie kopii zapasowych na dyskach w ramach jednej architektury pamięci masowej(1). Może on być wykorzystywany na różnych serwerach aplikacji i kopii zapasowych, a także na fizycznych i wirtualnych urządzeniach pamięci masowej. Umożliwia to klientom przenoszenie zdeduplikowanych danych pomiędzy dowolnymi systemami HP StoreOnce bez konieczności zwiększania zapotrzebowania na przepustowość łączy i ponoszenia kosztów zarządzania różnorodnymi systemami.

Biblioteka taśmowa HP StoreEver MSL6480 oferuje funkcje długoterminowej ochrony danych klasy korporacyjnej w cenie systemu klasy średniej. Skalowalność biblioteki pozwala rozpocząć od małej konfiguracji, a następnie łatwo ją rozbudować, uzyskując najlepszą w branży wydajność, objętość i upakowanie danych, do 60,4 TB/godz. i 3,5 PB w jednej bibliotece.

Oferta HP Converged Storage jest zintegrowana z nowym oprogramowaniem do tworzenia kopii zapasowych i odtwarzania danych HP Data Protector 8. Klienci mogą chronić środowiska zawierające do 1 biliona niepowtarzalnych nazw plików, czyli przeszło 100 razy więcej w porównaniu z rozwiązaniami konkurencji do tworzenia kopii zapasowych.

Ceny i dostępność

  • • Systemy pamięci masowej HP 3PAR StoreServ 7450 są już dostępne — ceny rozpoczynają się od 99 000 USD
  • • Oprogramowanie HP 3PAR Priority Optimization będzie dostępne pod koniec czerwca
  • • System HP StoreOnce VSA będzie dostępny od 22 lipca w cenie 3500 USD przy pojemności 10 TB
  • • Biblioteka taśmowa HP StoreEver MSL6480 jest już dostępna — ceny rozpoczynają się od 30 000 USD
  • • Oprogramowanie HP Data Protector 8 jest już dostępne — ceny rozpoczynają się od 1238 USD

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *