SL250s_Gen8Firma HP zaprezentowała nowe, udoskonalone serwery HP ProLiant, które pomagają małym i średnim przedsiębiorstwom szybciej osiągać wyniki biznesowe dzięki prostszemu wdrażaniu, utrzymaniu i zarządzaniu infrastrukturą informatyczną.

Starając się reagować na coraz wyższe wymagania klientów i stale zmieniające się potrzeby biznesowe, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą stanąć przed problemem ograniczonych zasobów finansowych i ludzkich. Mniejsze firmy, takie jak punkty sprzedaży detalicznej, gabinety lekarskie i biura sprzedaży nieruchomości potrzebują prostych, skalowalnych i tanich rozwiązań, które zapewnią im odpowiednie wsparcie.

Według firmy AMI Partners, świadczącej usługi doradztwa strategicznego na całym świecie, aktualne trendy wskazują na to, że w ciągu następnych pięciu lat swój pierwszy serwer zakupi co najmniej 5,1 miliona małych firm.

Nowy serwer HP ProLiant MicroServer Generation 8 (Gen8) świetnie sprawdzi się jako pierwszy serwer w firmie. Dzięki nowatorskim inteligentnym technologiom HP, charakteryzuje się prostą konfiguracją, zarządzaniem i konserwacją. HP MicroServer zapewnia pracownikom scentralizowany dostęp do danych w dowolnym miejscu i czasie. Mogą oni zwiększyć swoją wydajność i skuteczność współpracy dzięki technologii współużytkowania danych. Poza tym serwer jest na tyle mały i cichy, że można go ustawić na biurku.

W ramach dalszego rozwoju rodziny serwerów HP ProLiant, firma HP poinformowała również o wprowadzeniu na rynek atrakcyjnych cenowo rozwiązań dla mikroprzedsiębiorstw i firm z sektora MŚP, które zapewniają niezawodność, elastyczność i skalowalność niezbędne do zaspokojenia potrzeb biznesowych — zarówno obecnych, jak i przyszłych. Do nowych rozwiązań należą serwery HP ProLiant DL320e Gen8 v2 i HP ProLiant ML310e Gen8 v2.

„Małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują nowatorskich serwerów, które zaspokoją ich konkretne potrzeby biznesowe, a dzięki niskiej cenie pozwolą zachować konkurencyjność na rynku” — stwierdził Mark Potter, wiceprezes i dyrektor generalny działu serwerów w firmie HP. „Nasze nowe serwery HP ProLiant charakteryzują się prostą obsługą, wyjątkową niezawodnością i niskimi kosztami utrzymania. Dzięki temu małe i średnie przedsiębiorstwa mogą zwiększyć swoją wydajność biznesową, oszczędzić czas oraz obniżyć koszty”.

Nowatorskie rozwiązania w serwerach 8. generacji

Serwer HP ProLiant MicroServer generacji ósmej to ultrakompaktowy serwer umożliwiający małym i średnim przedsiębiorstwom zarządzanie swoją działalnością i rozwijanie jej bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów i korzystania ze skomplikowanej infrastruktury.

Nowy serwer HP ProLiant MicroServer Gen8 oferuje niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo charakterystyczne dla serwerów biznesowych. Wszystkie podzespoły zamknięte są w doskonale wyciszonej obudowie, która zajmuje o połowę mniej miejsca niż większość serwerów podstawowych innych firm. Dzięki temu serwer można bez problemu ustawić na podłodze lub biurku(2). Jest to optymalny pierwszy serwer dla mikroprzedsiębiorstw i małych firm, który poprawia wydajność współpracy dzięki centralizacji współużytkowania informacji i danych. Co więcej, wyjątkowe innowacje HP pozwalają firmom z sektora MŚP ograniczyć czas zarządzania infrastrukturą informatyczną, który można teraz poświęcić na rozwój działalności biznesowej i zarządzanie nią.

Serwer HP MicroServer Gen8 powstał z myślą o firmach zatrudniających mniej niż 10 pracowników. Urządzenie udostępnia i zabezpiecza informacje o znaczeniu strategicznym, przechowywane na serwerze centralnym. Dane i aplikacje przechowywane na serwerze są dostępne zdalnie z praktycznie każdego urządzenia podłączonego do sieci i obsługującego oprogramowanie Microsoft® Windows® Server 2012 Essentials, które zwiększa wydajność i skuteczność współpracy.

Serwer HP MicroServer Gen8 korzysta z wielu innowacji dostępnych w serwerach HP ProLiant Gen8 oraz z architektury HP ProActive Insight, która pozwala małym i średnim firmom:

  • uprościć instalację, konfigurację i konserwację systemu dzięki technologiom HP iLO Management Engine (iLO4) i HP Intelligent Provisioning, które są fabrycznie wbudowane w każdy serwer wyposażony w oprogramowanie i narzędzia gotowe do wdrożenia, co znacznie ułatwia zarządzanie;
  • zdalnie zarządzać serwerem z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, co pomaga zwiększyć wydajność, a jednocześnie obniżyć koszty operacyjne dzięki oprogramowaniu HP Integrated Lights-Out (iLO) Essentials;
  • monitorować w trybie ciągłym wydajność systemu przy użyciu narzędzia HP Active Health, które automatycznie analizuje serwery pod kątem ich optymalnej kondycji i najniższego zużycia energii, przyspieszając jednocześnie aktualizacje aplikacji w celu podniesienia wydajności serwera i wydłużenia czasu pracy bez przestojów za pomocą narzędzia HP Smart Update;
  • udostępniać zintegrowane, konwergentne rozwiązanie w zakresie infrastruktury sieciowo-serwerowej, za pośrednictwem opcjonalnych, stakowalnych przełączników zarządzanych HP PS1810-8G, które automatycznie wykrywają, monitorują i zwiększają wydajność łączności między dwoma urządzeniami.

Serwer HP MicroServer Gen8 oferuje również partnerom handlowym HP możliwość świadczenia nowych usług dla firm z sektora MŚP oraz uzyskania dostępu do nowych źródeł przychodów za pośrednictwem portalu HP Insight Online — pierwszego w branży kompleksowego portalu w zakresie usług przetwarzania w chmurze.

Większe możliwości przetwarzania danych

Wzbogacona oferta serwerów HP ProLiant to idealne rozwiązanie dla klientów z sektora MŚP, partnerów handlowych obsługujących małe i średnie przedsiębiorstwa oraz firm działających na rozwijających się rynkach. Nowe serwery zwiększają wydajność i skuteczność zarządzania energią oraz łatwość serwisowania:

  • HP ProLiant ML310e Gen8 v2 to zmodernizowany, w pełni wyposażony serwer wieżowy z jednym procesorem, zapewniający zarządzanie klasy korporacyjnej dla małych i średnich przedsiębiorstw mających biura zdalne lub filie. Pomoże on zwiększyć produktywność oraz niezawodność łączności, a jednocześnie uprościć procesy zarządzania i maksymalnie wydłużyć czas pracy bez przestojów.
  • HP ProLiant DL320e Gen8 v2 to nowy, kompaktowy serwer z jednym procesorem, zoptymalizowany pod kątem instalacji w stelażach. Można go wdrożyć w każdym środowisku. Idealnie sprawdzi się jako serwer obsługujący jedną aplikację, działający w małych firmach i sieciowych punktach sprzedaży. To doskonałe narzędzie do automatyzacji zakładów produkcyjnych, jak również dla branży medycznej, logistycznej, telekomunikacyjnej i militarnej. Serwer sprosta specyficznym wyzwaniom w zakresie kompaktowości, mobilności, zarządzania i kosztów, z którymi na co dzień borykają się małe i średnie firmy oraz klienci z sektora rozwiązań wbudowanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *