Firma HP zaprezentowała pierwsze w branży nowatorskie rozwiązania oferowane w ramach konwergentnej pamięci masowej (Converged Storage) niwelujące zawiłości i eliminujące nieefektywność dzięki zastosowaniu jednej architektury dla wszystkich wdrożeń bez względu na ich skalę.

Zestaw rozwiązań zaprojektowany dla środowisk zwirtualizowanych, przetwarzania w chmurze oraz dużych zbiorów danych obejmuje produkty HP 3PAR StoreServ Storage, HP StoreAll Storage i HP StoreOnce Backup.

Wiele przedsiębiorstw traci nawet 70 procent budżetu na administrację pustymi przestrzeniami na pamięciach masowych, podczas gdy działy IT borykają się z zarządzaniem dziesiątkami różnych architektur pamięci masowej. Prowadzi to do powstawania nieuporządkowanej, rozrastającej się infrastruktury, co często zmusza przedsiębiorstwa do wybierania między funkcjonalnością, a przystępną ceną.

 

Nowa oferta zwiększa elastyczność przedsiębiorstw

W roku 2011 Firma HP zaprezentowała konwergentną pamięć masową w celu rozwiązania problemu ograniczeń pamięci masowej w obliczu rosnącej ilości informacji, konwergencji infrastruktury i pojawienia się centrów przetwarzania danych opartych na modelu ITaaS (ang. IT-as-a-Service). Istotą systemu HP Converged Storage jest polimorficzna prostota. Jest to nowa koncepcja umożliwiająca zastosowanie jednej architektury dla wszystkich wdrożeń bez względu na ich skalę, ze wspólnymi usługami zarządzania danymi dla aplikacji działających na blokach, obiektach i plikach, zoptymalizowana pod każdym kątem, również dysków SSD. Obecnie HP rozszerza tę ofertę, wprowadzając następujące produkty:

HP 3PAR StoreServ 7000 Storage to jedyna w branży platforma klasy średniej z czterema kontrolerami, oferująca przedsiębiorstwom za przystępną cenę dostępność pamięci masowej na poziomie warstwy Tier 1 oraz funkcje QoS (quality-of-service). System umożliwia obsługę bloków i plików danych. W ofercie dostępne są także dyski SSD. W konfiguracji z samymi dyskami SSD może wykonywać ponad 320 000 operacji wejścia-wyjścia na sekundę, czyli 2,4 raza więcej niż najbliższa cenowo oferta konkurencji.

HP StoreAll Storage, skalowalna platforma dostępu do obiektów i plików danych. Tworzy uproszczone środowisko do retencjii dużych ilości danych i przechowywania informacji w chmurze, które zmniejsza potrzebę wykorzystywania dodatkowych urządzeń lub nakładów administracyjnych. Rozwiązanie HP StoreAll Express Query, opracowane przez HP Labs, centralny ośrodek badawczy HP, to baza danych z metadanymi, która umożliwia klientom otrzymywanie odpowiedzi na zapytania 100 000 razy szybciej w porównaniu z poprzednimi metodami przeszukiwania systemu plików, co pozwala podejmować trafne decyzje biznesowe w oparciu o najbardziej aktualne dane. Integracja z rozwiązaniem HP Autonomy Intelligent Data Operating Layer (IDOL) pozwala przekazywać zadania przetwarzania platformie HP StoreAll, co umożliwia szybkie wykonywanie analiz z użyciem aktualniejszych danych przy mniejszym wykorzystaniu sprzętu. Dodatkowa integracja z produktami HP StoreAll i HP Autonomy Consolidated Archive oraz certyfikacja zgodności z aplikacjami niezależnych producentów oprogramowania gwarantują bezpieczne, długoterminowe przechowywanie zasobów cyfrowych.

HP StoreOnce 2000 and 4000 Backup, w powiązaniu z oprogramowaniem HP StoreOnce Catalyst, umożliwia efektywną replikację i wydajną deduplikację danych. Zmniejsza to koszty ochrony danych w zdalnych ośrodkach i centrach przetwarzania danych. Nowe modele wykonują operacje tworzenia kopii zapasowych nawet trzykrotnie szybciej od najlepszych systemów konkurencji, przy kosztach niższych o 35 procent.

„Dostawcy starszych systemów pamięci masowej po prostu nie są w stanie pomóc przedsiębiorstwom w dostosowaniu się do nowych rodzajów obciążenia, a wprowadzanie nowych funkcji do starej architektury przynosi fatalne skutki” — powiedział David Scott, wiceprezes i dyrektor działu pamięci masowej (Storage Division) w HP. „Unikatowy zestaw nowatorskich rozwiązań HP Converged Storage pozwala klientom uprościć infrastrukturę i zmniejszyć koszty dzięki wspólnej architekturze różnych segmentów i kategorii pamięci masowej”.

 

Efektywniejsze wykorzystanie informacji, personelu i infrastruktury

Rozwiązania HP Converged Storage umożliwiają klientom uproszczenie infrastruktury pamięci masowej i reagowanie na nieprzewidziane potrzeby oraz zwiększają zwrot z inwestycji w trzech obszarach:

ROI (Return on Information) – zwrot z informacji — przez szybsze i trafniejsze podejmowanie decyzji dzięki wbudowanym technologiom wyszukiwania i analizy, które wyszukują wartościowe elementy ze wszystkich typów informacji;

ROI (Return on Infrastructure) – zwrot z infrastruktury — przez poprawę wykorzystania zasobów dzięki polimorficznej budowie i technologiom zwiększającym efektywność, co zmniejsza o połowę zapotrzebowanie na pojemność;

ROI (Return on Individuals) – zwrot z kadr — przez wprowadzenie wspólnych usług zarządzania danymi i centralnego zarządzania różnymi systemami pamięci masowej, co skraca czas administrowania i upraszcza je.

„Aby utrzymać bezprecedensowy wzrost innowacyjności w firmie Nuance, dostrzegliśmy natychmiastową konieczność poprawy środowisk pamięci masowych,” powiedział Frederic Van Haren, dyrektor ds. badań i rozwoju Labs, Nuance Communications. „Dzięki HP Storage 3PAR StoreServ, nasza infrastruktura może natychmiast dostosować się do dynamicznie zmieniających się warunków i pozwala naszym pracownikom skupić się na podnoszeniu innowacyjnych naszych rozwiązaniach.”.

HP poinformował także o nowych usługach, które ułatwiają klientom optymalizację inwestycji i budowę odpowiedniego dla ich firm środowiska.

Usługi technologiczne (Technology services) ułatwiają optymalizację wydajności HP StoreOnce i przyspieszają przejście z macierzy HP Enterprise Virtual Array na HP 3PAR Storage.

Program HP Financial Services Capacity on Demand umożliwia klientom reagowanie na nieprzewidziane potrzeby i szybkie zwiększanie podstawowej pojemności pamięci masowej.

Usługi zarządzania pamięcią masową (HP Storage Management Services) integrują rozwiązania HP 3PAR StoreServ, HP StoreAll i HP StoreOnce Storage, oferując klientom instytucjonalnym nową technologię pamięci masowej HP wraz z wiedzą w dziedzinie zarządzania systemami i najlepszymi procedurami operacyjnymi.

Ceny i dostępność

Rozwiązanie HP StoreServ 7200 jest już dostępne na całym świecie; ceny zaczynają się od 20 000 USD. Ceny HP StoreServ 7400 zaczynają się od 32 000 USD. Rozwiązanie HP Priority Optimization będzie dostępne w roku 2013.

Platforma HP StoreAll Storage będzie dostępna na całym świecie od 20 grudnia, za cenę 0,91 USD na GB.

Systemy HP StoreOnce 6200 Backup są już dostępne na całym świecie. Ceny rozpoczynają się od 250 000 USD. Ceny systemów HP StoreOnce 2000 Backup rozpoczynają się od 10 000 USD, a systemów HP StoreOnce 4000 Backup od 30 000 USD. Ceny licencji na oprogramowanie HP StoreOnce Catalyst rozpoczynają się od 500 USD.

Dodatkowe informacje o nowych rozwiązaniach HP Converged Storage można znaleźć pod adresem www.hp.com/go/storage/nextera.

Relację video z konferencji prasowej HP Discover we Frankfurcie oraz dodatkowe informacje o aktualnościach podawane przez HP podczas głównej imprezy dla klientów, HP Discover we Frankfurcie, można znaleźć na stronie

Źródło: http://www.dlp-expert.pl/news/id,304/hp_prezentuje_nowe_platformy_pamieci_masowych.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *