Hitachi Data Systems (HDS), spółka zależna Hitachi, Ltd., poinformowała, że jej platforma Hitachi Virtual Storage (VSP) w konfiguracji opartej wyłącznie na pamięci flash uzyskała w teście Storage Performance Council (SPC-1™) najwyższy wynik spośród korporacyjnych systemów pamięciowych. Hitachi VSP, zbudowana z myślą o wymagających obciążeniach roboczych, pozwala organizacjom zmaksymalizować zwrot z inwestycji w technologię flash. Równocześnie umożliwia zwiększenie wydajności aplikacji, wykorzystanie w pełni środowiska wirtualizacji serwerów i wdrożenie szybkich chmur prywatnych.

Portraits 131Platforma Hitachi VSP z akceleracją flash i pamięcią Hitachi Accelerated Flash osiągnęła wynik 602 019,47 SPC IOPS™ w teście SPC-1 oraz 65-procentowe zmniejszenie kosztu na SPC-1 IOPS w porównaniu z systemami dyskowymi. Taki wynik operacji wejść/wyjść zapewnia klientom najkrótszy czas reakcji przy lepszym współczynniku cena-wydajność od konkurencyjnych systemów.

Zgodnie z metodologią SPC-1 skalowalność platformy Hitachi VSP w konfiguracji z pamięciami flash była wyższa o 33 proc. od systemu IBM® DS8870, jednocześnie oferując ponad trzykrotnie lepszy stosunek wydajności do ceny. Architektura Hitachi VSP cechuje się skalowalnością pamięci masowej klasy „enterprise” i zapewnia czas reakcji od 7 do 18 razy krótszy (w zależności od obciążenia) niż system klasy średniej HP 3PAR StoreServ 10000.

„Wyniki testu SPC-1 po raz kolejny pokazują nacisk, jaki kładziemy na dostarczanie najlepszych technologii opartych o pamięć flash, a także przewagę architektury Hitachi VSP oraz naszej systemowej optymalizacji flash nad konkurencyjnymi systemami” – powiedział Asim Zaheer, starszy wiceprezes ds. globalnego marketingu, Hitachi Data Systems. – „Coraz więcej klientów domaga się przyspieszenia wirtualizacji aplikacji i serwerów z mniejszym wpływem na ich środowisko i przy mniejszym ryzyku. Dzięki Hitachi VSP nasi klienci mogą bez obaw przystąpić do budowania chmury prywatnej, dysponując zunifikowanym zarządzaniem i zapasem wydajności”.

Korzyści dla klientów

–       Większa produktywność. Znacznie większa liczba transakcji biznesowych do 223 proc., w porównaniu z systemem Hitachi VSP z dyskami twardymi (HDD) SAS 15K RPM.

–       Większa efektywność i wydajność aplikacji. Czas reakcji aplikacji jest krótszy nawet o 88 proc. w porównaniu z systemem Hitachi VSP z dyskami twardymi. Pozwala to obsłużyć więcej użytkowników i aplikacji.

–       Niższe koszty środowiskowe. Ślad węglowy mniejszy o 98 proc. w porównaniu z systemem Hitachi VSP z dyskami twardymi.

–       Lepszy stosunek cena-wydajność. Stosunek ceny do wydajności jest lepszy nawet o 65 proc. w porównaniu z systemem Hitachi VSP z dyskami twardymi.

Hitachi Virtual Storage Platform – informacje

Hitachi VSP to pierwsza platforma pamięci masowej ze skalowaniem 3D zaprojektowana pod kątem wszystkich typów danych. System można elastycznie konfigurować pod kątem wydajności, pojemności i środowisk heterogenicznych. W połączeniu z oprogramowaniem administracyjnym Hitachi Command Suite, Hitachi VSP pozwala firmom łatwo i efektywnie zarządzać danymi, a jednocześnie obniżyć koszty pamięci masowej.

Wyniki testu SPC-1 można znaleźć tutaj: Hitachi VSP; IBM System Storage DS® 8870 oraz HP P10000 3PAR V800 Storage System

SPC — informacje
SPC to organizacja typu non-profit założona w celu definiowania, standaryzowania i promowania testów wydajności systemów pamięci masowych, a także rozpowszechniania obiektywnych, weryfikowalnych informacji o wydajności w branży komputerowej i wśród klientów. Członkiem SPC może zostać każda firma, instytucja akademicka lub osoba prywatna. Organizacja SPC opracowała pierwszy standardowy test wydajności w 2001 roku, kierując się potrzebami i problemami branży, a jej celem pełnienie roli katalizatora, który przyspieszy postępy w dziedzinie pamięci masowych. Pełną listę wyników SPC-1 i SPC-2 można znaleźć pod adresem http://www.storageperformance.org/home

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *