Szeroka oferta zintegrowanych platform obliczeniowych Hitachi łączy serwery, urządzenia sieciowe, pamięć masową i oprogramowanie, zapewniając większą oszczędność.

Hitachi Data Systems, zaprezentowała szeroką ofertę w pełni zintegrowanych platform obliczeniowych – Hitachi Unified Compute Platform (UCP). Rozwiązania te łączą pamięci masowe, serwery, urządzenia sieciowe i oprogramowanie zarządzające. Nowa rodzina platform obliczeniowych Hitachi pomaga stworzyć kompleksową i kompatybilną z technologią cloud computing infrastrukturę przeznaczoną do zadań o kluczowym znaczeniu. W odróżnieniu od autorskich rozwiązań wymagających długotrwałych testów i kosztownej integracji, Hitachi UCP można błyskawicznie wdrożyć oraz łatwo nią zarządzać.

Hitachi Data Systems wprowadza do oferty jedenaście pozycji podzielonych na dwie kategorie infrastruktury zintegrowanej:

Hitachi Unified Compute Platform Pro: prekonfigurowane, zintegrowane rozwiązania „pod klucz”, zbudowane w oparciu o serwery i pamięć masową Hitachi Data Systems oraz infrastrukturę sieciową spełniającą branżowe standardy. Pierwszą pozycją z tej kategorii jest UCP Pro for VMware vSphere ® z oprogramowaniem Hitachi Unified Compute Platform Director oferującym zautomatyzowane zarządzanie zintegrowane z VMware vCenter™ Server.

Hitachi Unified Compute Pro Select: seria zweryfikowanych rozwiązań referencyjnych z dostępnymi opcjami konfiguracji – wybór spośród pamięci masowych, serwerów i oprogramowania zarządzającego Hitachi. Oferuje również integrację z serwerami Cisco Unified Computing Systems (Cisco UCS). Hitachi UCP Select przeznaczony jest dla szerokiej gamy najbardziej wymagających zastosowań. Jest to rozwiązanie dla organizacji, które potrzebują elastycznej, zintegrowanej infrastruktury.

Wszystkie rozwiązania infrastruktury zintegrowanej Hitachi UCP zaprojektowano od podstaw, by rozwiązać problemy z niezawodnością, dostępnością, skalowalnością i wydajnością, jakie charakteryzowały wiele rozwiązań tego typu pierwszej generacji.

„Zintegrowane platformy obliczeniowe są dostępne na rynku od pewnego czasu, ale przedsiębiorstwa i dostawcy usług cloud computing szybko przekonują się, że te rozwiązania pierwszej generacji często nie radzą sobie z wymaganiami stawianymi przez zadania o kluczowym znaczeniu”

– mówi Ravi Chalaka, wiceprezes ds. marketingu rozwiązań w Hitachi Data Systems.

„Do tej pory organizacje poszukujące zintegrowanych platform obliczeniowych musiały wybierać spośród masowo produkowanych systemów o ograniczonej skalowalności i wydajności, niespełniających wymagań wysokiej niezawodności i dostępności. Alternatywą był wybór platform zintegrowanych bez jednolitego narzędzia do zarządzania infrastrukturą”.

Nowe rozwiązania Hitachi Data Systems są odpowiedzią na najważniejsze potrzeby dyrektorów ds. technologii informatycznych podejmujących decyzje o wdrożeniu zintegrowanej infrastruktury. Ich celem jest zwiększenie dynamiki biznesu i produktywności personelu, poprawa ekonomiczności infrastruktury IT przed i po wdrożeniu oraz zapewnienie przestrzegania wysokich wymagań umów o poziomie dostępności usług.

„Przedstawienie przez HDS nowej oferty zintegrowanej infrastruktury zaostrza walkę na polu zintegrowanych platform obliczeniowych i przechowywania danych”

– mówi Ashish Nadkarni, dyrektor ds. badań w Storage Systems, IDC.

„Do tej pory pojawiały się oferty od dostawców rozwiązań ze wszystkimi komponentami jednego producenta, bądź też z wstępnie skonfigurowanymi i przetestowanymi pakietami złożonymi z komponentów różnych producentów, powiązanymi ze sobą przez nieopcjonalną platformę zarządzania. HDS przełamuje ten trend „albo – albo”, łącząc zalety obydwu podejść. Hitachi UCP pozwala klientom wybrać w pełni zintegrowaną platformę serwerów i pamięci masowych Hitachi wraz z oprogramowaniem do automatycznego zarządzania; albo też jedno z rozwiązań referencyjnych używających urządzeń do przechowywania danych HDS i serwerów Hitachi lub innych firm. Poprzez uwzględnienie rozwiązań Cisco UCS, HDS zapewnia klientom większą elastyczność w dobieraniu i łączeniu tych elementów, jednocześnie utrzymując niezawodność i wydajność, która w oczach dyrektorów zapewniła marce HDS reputację „niezniszczalnej”.

Hitachi UCP Pro dla VMware vSphere zapewnia najwyższy poziom automatyzacji zarządzania i monitoringu infrastruktury fizycznej z poziomu oprogramowania VMware vCenter Hitachi Unified Compute Platform Pro for VMware vSphere to pierwsze zaprezentowane, ściśle zintegrowane rozwiązanie. Jego konfiguracja zawiera najwyższej klasy system pamięci masowej – Hitachi Virtual Storage Platform (VSP), przełączniki Brocade wykorzystujące technologie Fibre Channel i Ethernet Fabric, serwer Hitachi Compute Blade 500 oraz oprogramowanie VMware vSphere i UCP Director. Oprogramowanie UCP zmniejsza złożoność i obniża koszty, zapewniając kompleksowe i proste zarządzanie infrastrukturą przez integrację z VMware vCenter Server. UCP Pro for VMware vSphere zapewnia również bezproblemowe skalowanie na tysiące wirtualnych maszyn.

Oprogramowanie UCP Director zapewnia również administratorom szczegółowy widok i automatyczne zarządzanie nie tylko wirtualnymi serwerami, ale również fizyczną infrastrukturą. UCP Director pozwala zarządzać serwerami, sprzętem sieciowym i pamięcią masową przy użyciu dobrze znanego graficznego interfejsu użytkownika VMware vCenter Server, eliminując konieczność czasochłonnego i podatnego na błędy zarządzania ręcznego.

Hitachi UCP Select: najlepsze rozwiązania referencyjne oferujące organizacjom IT największą elastyczność

Zdając sobie sprawę z istnienia niszy w rynku zintegrowanych systemów zdolnych sprostać obciążeniom typowym dla kluczowych zadań, firma Hitachi Data Systems przygotowała szeroki wybór zweryfikowanych rozwiązań referencyjnych. Łączą one wydajność i niezawodność pamięci masowych Hitachi z najlepszymi w branży serwerami, urządzeniami sieciowymi i oprogramowaniem zarządzającym. Rozwiązania referencyjne Hitachi Unified Compute Platform Select to w pełni zweryfikowane platformy zmniejszające ryzyko i przyspieszające wdrożenia w centrach danych. Klienci i partnerzy mają wybór spośród przetestowanych elementów zintegrowanego systemu (bez oprogramowania UCP Director), opartego na pamięci masowej i serwerach Hitachi oraz przełącznikach Brocade wykorzystujących Fibre Channel i Ethernet Fabric, lub też pamięci masowej Hitachi oraz serwerach i oprzyrządowaniu sieciowym Cisco UCS.

Hitachi Unified Compute Platform Select for VMware vSphere z Cisco UCS łączy w sobie pamięć masową Hitachi oraz serwery i urządzenia sieciowe Cisco UCS jako Cisco Validated Design (CVD) i jest zweryfikowane z VMware vSphere. Oprócz korzyści technicznych i biznesowych, organizacje korzystają również na skoordynowanej współpracy VMware, Cisco i Hitachi Data Systems – trzech liderów branży o uznanej reputacji, znanych z innowacyjnych rozwiązań i najwyższego poziomu usług i wsparcia.

„Wieloletnie partnerstwo Hitachi Data Systems i Cisco zaowocowało pierwszym projektem zatwierdzonym przez obie firmy”

– powiedział Rick Snyder, wiceprezydent, Global & Strategic Partner Organization, Cisco.

„Dzięki połączeniu sił dwóch liderów w branży rozwiązań dla centrów danych, HDS i Cisco stworzyły elastyczną, skalowalną i wydajną architekturę referencyjną, która umożliwia klientom i partnerom łatwe wdrożenie zintegrowanej platformy obliczeniowej”.

Rozwiązania referencyjne UCP Select oparte na przełącznikach firmy Brocade obsługują najważniejsze środowiska aplikacji – w tym Citrix, Microsoft, Oracle, SAP i VMware. Specjaliści IT mogą wybrać opcje, które odpowiadają ich wymaganiom, otrzymując gwarancję elastyczności i interoperacyjności, a także możliwości skalowania architektury w miarę rosnących potrzeb biznesowych. Oferta obejmuje też kompleksową architekturę referencyjną i przewodniki wdrożenia. Oto 9 nowych rozwiązań referencyjnych UCP Select:
Hitachi UCP Select for Citrix Xen Desktop
Hitachi UCP Select for Microsoft Exchange 2010
Hitachi UCP Select for Microsoft Private Cloud
Hitachi UCP Select for Microsoft SQL Server 2008
Hitachi UCP Select for Microsoft SQL Server 2012
Hitachi UCP Select for Oracle Database
Hitachi UCP Select for SAP HANA
Hitachi UCP Select for VMware View
Hitachi UCP Select for VMware vSphere

CBTS:

„Integracja wirtualnej do fizycznej infrastruktury zarządzania w ramach Hitachi Unified Compute Platform Pro for VMware vSphere jest doskonała. Możliwość centralnego monitorowania przez rozwiązanie HDS stanu wszystkich fizycznych elementów i proaktywne inicjowanie operacji w VMware vCenter Server w celu balansowania obciążenia zasobów na wypadek awarii jednego z komponentów jest niesamowita. Wysoki poziom elastyczności pamięci masowych, serwera i urządzeń sieciowych wykorzystanych w VMware vCenter Server będzie bardzo dobrze służyć organizacjom”

– Tom Simpson, chief technology officer.

Źródło: http://www.dlp-expert.pl/news/id,239/nowe_zintegrowane_platformy_obliczeniowe_-_hitachi_data_systems_.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *