HDS EDC 1Hitachi Data Systems, w pełni zależna spółka Hitachi, Ltd., (TSE: 6501), otworzyła nowe europejskie centrum dystrybucji (European Distribution Centre – EDC) w Zaltbommel w Holandii. Otwarcia nowego budynku dokonali: Jack Domme, dyrektor generalny Hitachi Data Systems, oraz przedstawiciele rządu holenderskiego. Centrum będzie wykorzystywane do codziennej dystrybucji setek rozwiązań Hitachi na obszarze całej Europy. Wśród nich znajdą się takie produkty, jak Hitachi Unified Storage VM, Hitachi Content Platform i Hitachi Virtual Storage Platform.

Nowoczesne centrum dystrybucji jest energetycznie neutralne. Jest to pierwszy tego rodzaju budynek, w którym ogranicza się zużycie surowców naturalnych i nie używa gazu ziemnego. Jest to też największy projekt wykorzystujący energię słoneczną w Europie, który nie jest finansowany z subsydiów. Na dachu pojedynczego budynku zamontowano 6 200 paneli słonecznych (17 000 m2) o mocy 1,4 MW.

Nowe centrum jest też prawie dwa i pół raza większe niż poprzednie, zbudowane w pobliskim Waardenburgu, i ma powierzchnię ok. 22 000 m2. Zatrudnienie w EDC znajdzie 130 osób, a firma HDS będzie mogła obsługiwać partnerów i klientów w nowym centrum informacyjnym.

Oprócz zwiększenia wolumenu dystrybucji produktów w regionie, w EDC znajdzie się centrum testowe. Pozwoli ono firmie HDS na konstruowanie rozwiązań w pełni dostosowanych pod kątem konkretnych modeli klientów. Gotowe do natychmiastowego wdrożenia rozwiązania będzie można następnie dostarczyć w całej Europie. Ten ważny etap wcześniej przeprowadzano w centrum dystrybucji HDS w Stanach Zjednoczonych. Nowe EDC zapewnia bardziej efektywną drogę na rynki europejskie.

„Już wiele lat temu rozwinęliśmy się tak, że stare centrum przestało nam wystarczać. Planowaliśmy budowę nowego, wzorcowego budynku pod kątem dopasowania do lokalnego otoczenia, możliwości skalowania wraz z rozwojem działalności oraz atrakcyjności dla pracowników”, powiedział Frans van Rijn, wiceprezes ds. globalnego łańcucha dostaw Hitachi Data Systems. „Zapraszamy klientów i partnerów do odwiedzenia centrum i wykorzystania go jako miejsca do prac nad nowymi rozwiązaniami informatycznymi światowej klasy”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *