WARSZAWA – 25 lutego 2014 r. Hitachi Data Systems, spółka zależna Hitachi, Ltd. (TSE: 6501), poinformowała o zawarciu umowy z firmą Symantec na dystrybucję oprogramowania do ochrony danych – Symantec NetBackup – oraz oprogramowania do archiwizowania informacji – Enterprise Vault. Firma Hitachi Data Systems wybrała te rozwiązania ze względu na ich niezawodność w kwestii przechowywania kluczowych informacji w centrach danych.

Klienci biznesowi szukają kompleksowych rozwiązań od jednego producenta, które pomogłyby im poradzić sobie z problemami ochrony i retencji danych. Przedsiębiorstwa chcą mieć pewność, że dane są skutecznie chronione. Coraz popularniejsza analiza dużych zbiorów danych (Big Data) i płynące z niej korzyści sprawiają, że dane stały się jeszcze cenniejsze. W rezultacie potrzeba ochrony informacji rośnie, podczas gdy budżety maleją. Dzięki rozszerzonej umowie z firmą Symantec, HDS może teraz zapewnić zarządzanie informacjami, oprogramowanie i usługi, wykorzystując połączone siły obu dostawców.

„Bardzo cieszymy się, że możemy zapewnić klientom Hitachi Data Systems dostęp do naszych najlepszych rozwiązań do ochrony krytycznych danych oraz zarządzania informacjami” — powiedział Brent Simon, wiceprezes, Global Systems Integrators and Partners, Symantec. „Symantec i HDS współpracują od wielu lat, oferując wspólnym klientom rozwiązania klasy korporacyjnej. Nowa umowa rozszerza nasze partnerstwo, umożliwiając klientom nabycie od Hitachi Data Systems pełnego rozwiązania do backupu, przywracania i retencji danych, które obejmuje sprzęt, oprogramowanie i usługi”.

 

„Połączenie Enterprise Vault i Hitachi Content Platform pozwala klientom ograniczyć ogólne koszty pamięci masowej, przyspieszyć procesy backupu i uzyskać zgodność z przepisami oraz wewnętrznymi regulacjami” — powiedział Mike Walkey, wiceprezes, Global Partners and Alliances, Hitachi Data Systems. „Takie holistyczne podejście pomaga klientom rozwiązać problemy z szybko rosnącą ilością danych oraz dotrzymać wymagania umów SLA, a jednocześnie ograniczyć ryzyko utraty danych i koszty zarządzania. Wspólnie z firmą Symantec oferujemy w pełni zintegrowane rozwiązanie do ochrony i archiwizacji informacji, które klienci mogą nabyć z jednego źródła i szybciej wdrożyć do pracy. Jest ono przetestowane, certyfikowane i wspierane przez globalną organizację pomocy technicznej Hitachi, dzięki czemu zapewnia najwyższy stopień integralności danych w wydajnym, łatwym do zarządzania i zoptymalizowanym pakiecie”.

Umowa pomiędzy obiema firmami kontynuuje strategię HDS, która pierwotnie specjalizowała się w najbardziej zaawansowanej infrastrukturze danych, a obecnie staje się liderem w dziedzinie oprogramowania, usług i infrastruktury do zarządzania danymi. Efektem tej transformacji biznesowej są niedawne kluczowe wydarzenia, takie jak dostępność Hitachi Content Platform w Verizon Cloud i podpisana umowa OEM z SAP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *