385282_10152863050100574_2056875846_n

CTERA Networks, lider rozwiązań cloud storage poinformował, że firma Gartner przyznała CTERA Networks prestiżowy tytułu „Cool Vendor in Storage Technologies” roku 2013.

Tytuł „Cool Vendors in Storage Technologies, 2013” przyznawany jest firmom, które oferują innowacyjne funkcje przechowywania danych, umożliwiające organizacjom modernizację IT w przystępnej cenie. CTERA znalazła się w raporcie Gartnera dzięki kompletnej platformie przechowywania danych w chmurze, dedykowanej dla oddziałów firm jako lokalny serwer NAS, oraz dla korporacji jako system do synchronizacji danych i wymiany danych firmowych przez urządzenia mobilne.

CTERA dostarcza platformę cloud storage umożliwiającą przechowywanie danych w chmurze prywatnej lub publicznej, co znacznie zmniejsza koszty przechowywania danych w centrali i oddziałach firmy, jednocześnie powstrzymuje przed stosowaniem niezabezpieczonych serwisów wymiany plików.

Mamy zaszczyt uzyskać uznanie firmy Gartner, jednej z najbardziej znanych i cenionych firm badawczych i doradczych na świecie, dzięki naszej unikalnej i innowacyjnej technologii przechowywania danych, ” powiedział Liran Eshel, CEO firmy CTERA. „Nasi korporacyjni klienci wykorzystują naszą zintegrowaną platformę do przechowywania danych w chmurze i bezpiecznego współdzielenia ich z oddziałami i użytkownikami mobilnymi, co przekłada się na redukcję kosztów składowania danych aż o 80%.  Wierzymy, że włączenie CTERA do raportu Gartnera znacząco weryfikuje realizację naszej wizji w praktyce.

CTERA™ Networks specjalizuje się w systemach do magazynowania i ochrony danych dedykowanych dla małych i średnich firm, realizowanych za pośrednictwem platformy Cloud Attached Storage®, hybrydowego rozwiązania składającego się z usług tzw. „chmury” oraz montowanego po stronie klienta sprzętu do przechowywania danych. Platforma firmy CTERA dostarcza infrastrukturę tzw. „chmury”, umożliwiając dostawcom i resellerom IT szybkie wdrożenie u swoich Klientów rozwiązań „cloud storage”, w tym lokalnego oraz zdalnego systemu kopii zapasowej i zabezpieczenia danych. Więcej informacji: www.ctera.com. Autoryzowanym przedstawicielem CTERA Networks w Polsce jest szczecińska spółka EPA Systemy. Pełny raport Gartnera „Cool Vendors in Storage Technologies, 2013” jest dostępny do pobrania ze strony www.ctera.com/gartner-cool-vendor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *