Fujitsu zaprezentowało globalną strategię i zmodyfikowaną ofertę usług i rozwiązań w zakresie cloud computingu. Obejmuje ona usługi integracji przetwarzania w chmurze (Cloud Integration). Wprowadzono także nowe oferty i ujednolicono nazewnictwo.

Jak twierdzi producent, koncepcja Cloud Initiative oferuje szefom firm i działów informatycznych usługi integracji. Łączy doradztwo i usługi zarządzane, pozwalając klientom wybrać opcję wdrożenia przetwarzania w chmurze. Dzięki temu, jak zapewnia Fujitsu, można zintegrować wiele środowisk cloud z systemami używanymi dotychczas.

Producent informuje, że klienci otrzymają wsparcie wdrożenia na każdym etapie. Oferta obejmuje infrastrukturę jako usługę (IaaS), platformę jako usługa (PaaS) i oprogramowanie jako usługę (SaaS), a także usługi integracji przetwarzania w chmurze (Cloud Integration Services).

Ważniejsze nowości w ofercie Fujitsu:

• Cloud IaaS Trusted Public S5 (poprzednia nazwa: Fujitsu Global Cloud Platform) jest dostępna na całym świecie. Dodatkowe zasoby zostały udostępnione na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, a nowa usługa dedykowana zostanie wprowadzona do końca 2013 r.

• Cloud IaaS Private Hosted (poprzednia nazwa: Local Cloud Platform) została udostępniona w kilku nowych regionach na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy, zaś nowa funkcjonalność jest planowana na rok finansowy 2013.

• Cloud PaaS RunMyProcess została wprowadzona na rynek w kwietniu 2013 r. wraz z przejęciem firmy RunMyProcess, zaś dostępność na całym świecie jest planowana na nadchodzący rok finansowy.

• Cloud ITMaas jest już dostępna na całym świecie. Bazuje na ujednoliconym podejściu do zarządzania informatyką jako do usługi (IT Management as a Service) — we współpracy z firmą CA i w oparciu o rozwiązanie Nimsoft.

• Cloud BaaS została wprowadzona w grudniu 2012 r. i jest aktualnie udostępniana na całym świecie. Obejmuje usługi tworzenia kopii zapasowych dla środowisk tradycyjnych oraz środowisk przetwarzania w chmurze — we współpracy z firmą EVault.

• Cloud End User Protect zostanie wprowadzona w drugiej połowie tego miesiąca. Obejmuje usługi bezpieczeństwa w modelu przetwarzania w chmurze — we współpracy z firmą Symantec.

• Managed Infrastructure Service Managed Mobile jest dostępna od 2009 r., a w tym roku finansowym zostanie wprowadzona jej nowa wersja oparta na rozwiązaniu Citrix XenMobile, z istotnymi, nowymi funkcjami.

• Cloud Multi-cloud Environment Integrated Operations Service uzupełni istniejącą ofertę zarządzanych usług przetwarzania w chmurze. Jej dostępność na kluczowych rynkach jest planowana na drugą połowę tego roku finansowego.

Ceny zależą od konkretnych projektów i regionu.

Według badania przeprowadzonego na zlecenie Fujitsu 59 proc. osób decyzyjnych w firmach uważa decyzję o przejściu na przetwarzanie w chmurze za trudną i złożoną. Większość respondentów woli skorzystać z zasobów i specjalistycznej wiedzy partnera. Jak wynika z badania, 78 proc. oczekuje od dostawcy, że weźmie na siebie odpowiedzialność za całość lub część wdrożenia przetwarzania w chmurze, a 74 proc. wybrałoby partnera z doświadczeniem w dziedzinie sprzętu, oprogramowania, integracji, doradztwa i usług zarządzanych.

Źródło: http://www.crn.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *