24 sierpnia 2022 r., firma Synology ogłosiła dostępność modelu FS3410, najnowszego z serii serwerów pamięci masowej podłączanych do sieci z dyskami flash. Jako jednostka średniej klasy z serii 3000, FS3410 to ekonomiczne urządzenie o doskonałych możliwościach pracy w sieci. Wysoka przepustowość sprawia, że jest to idealne rozwiązanie w przypadku zastosowań wymagających wysokiej wydajności pamięci masowej, w tym pamięci masowej i ochrony maszyn wirtualnych, synchronizacji plików i hostingu aplikacji biznesowych. Nowy model oparty jest na 8- rdzeniowym procesorze Intel® Xeon® D-1541z pamięć cache 12MB, 2,10 GHz (2,70GHz)i został wyposażony w 16GB pamięci RAM DDR4 ECC RDIMM z opcją rozbudowy do 128GB.

 „Model FS3410 to odpowiedź na potrzebę szybszych i bardziej czułych rozwiązań w zakresie pamięci masowej w takich scenariuszach jak postprodukcja wideo w wysokiej rozdzielczości, modelowanie informacji o budynkach (BIM), systemy informacji geograficznej (GIS) i projekty CAD na dużą skalę” — mówi Julien Chen, menedżer produktu w firmie Synology. „Dzięki wysokiej wydajności pamięci flash doskonale nadaje się do przechowywania danych maszyn wirtualnych i aplikacji zwiększających wydajność, takich jak MailPlus, nasz bezpieczny i niezawodny prywatny serwer poczty e-mail.”

Zaprojektowany z myślą o wymagających środowiskach

Wyposażony we wszechstronny system operacyjny Synology DiskStation Manager (DSM), 24-kieszeniowy model 2U FS3410 jest dwufunkcyjnym rozwiązaniem NAS i SAN opartym na ośmiordzeniowym procesorze Intel® Xeon® z opcjonalną obsługą technologii Fibre Channel i szybszej sieci 40/56GbE1. Jego wysoka wydajność dzięki obsłudze ponad 356 000/129 000 operacji IOPS losowego odczytu/zapisu w formacie 4K2 sprawia, że jest odpowiedni dla każdego serwera plików, pamięci masowej blokowej lub roli lekkiego serwera, która wymaga wysokiej dostępności, niezawodności i najnowocześniejszej technologii pamięci masowej.

Oferta pamięci masowych firmy Synology dla przedsiębiorstw obejmuje sprawdzone na rynku rozwiązania sprzętowe i została stworzona z myślą o maksymalnej niezawodności. Zaawansowane monitorowanie dysków pamięci masowej umożliwia administratorom otrzymywanie lepszych i dokładniejszych prognoz dotyczących stanu zdrowia, a aktualizacje oprogramowania sprzętowego dysków o krytycznym znaczeniu są wprowadzane automatycznie3.

Szybka i niezawodna pamięć masowa maszyn wirtualnych

Model FS3410 jest w pełni certyfikowany do obsługi rozwiązań VMware® vSphere™, Microsoft® Hyper-V®, Citrix® XenServer™, OpenStack® Cinder, a także obsługuje Kubernetes CSI. Zaawansowane funkcje zarządzania pamięcią masową i jednostkami LUN dzięki obsłudze VMware® VAAI i Windows® ODX zwiększają wydajność maszyny wirtualnej i oferują błyskawiczne tworzenie, odzyskiwanie i klonowanie zdjęć. Deduplikacja na poziomie woluminów zapewnia wysoką wydajność i oszczędność do 3,15:1 miejsca w pamięci masowej4.

Maksymalną dostępność usług można osiągnąć za pomocą funkcji Synology High Availability, dzięki której FS3410 można sparować z innym, identycznym urządzeniem w celu utworzenia klastra wysokiej dostępności. Architektura active/passive zapewnia automatyczne przełączanie usługi w ciągu kilku minut w przypadku planowanego lub nieoczekiwanego przestoju pracy jednego urządzenia.

Ochrona maszyn wirtualnych i infrastruktury

Synology FlashStation obejmuje kompleksowe aplikacje do tworzenia kopii zapasowych i ochrony maszyn wirtualnych VMware® vSphere™ i Microsoft® Hyper-V®. Użytkownicy mogą łatwo chronić swoją istniejącą infrastrukturę za pomocą usługi Active Backup for Business i szybko przywracać maszyny wirtualne do różnych systemów, a nawet do samego urządzenia FS3410.

Dostępność

Model FS3410 firmy Synology jest już dostępny, a jego cena netto to około: €5700


[1] Najnowsze informacje dotyczące zgodności można znaleźć na stronie https://www.synology.com/compatibility .

[2] Dane dotyczące wydajności są uzyskiwane w wyniku wewnętrznych testów przeprowadzonych przez firmę Synology. Faktyczna wydajność może zmieniać się w zależności od środowiska testowego, sposobu użytkowania i konfiguracji. Więcej informacji można znaleźć nawykresach wydajności.

[3]Zaawansowana analiza okresu eksploatacji dysków SSD i aktualizacje oprogramowania sprzętowego są dostępne tylko w przypadku obsługiwanych dysków Synology SSD.

[4] Firma Synology zmierzyła współczynnik redukcji danych na poziomie ponad 3,15:1 na podstawie 10 maszyn wirtualnych skonfigurowanych do pracy na zdalnym komputerze, z zainstalowanymi dwoma systemami operacyjnymi i aplikacjami dla przedsiębiorstw. Deduplikacja na poziomie woluminów jest dostępna tylko w przypadku woluminów składających się z dysków Synology SSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *