Firmy Cisco i NetApp poinformowały, że FlexPod – zintegrowana infrastruktura dla centrów przetwarzania danych – wygenerował sprzedaż o wartości 3 mld USD od momentu premiery w 2010 roku. Liczba sprzedanych jednostek FlexPod wzrosła o 81 procent rok do roku, zaś popyt na rozwiązania FlexPod osiągnął obecnie wartość na poziomie 2 miliardów dolarów rocznie.

Łącząc funkcje architektury obliczeniowej, sieciowej i pamięci masowej w jednym systemie, zintegrowana infrastruktura umożliwia znaczną poprawę efektywności centrum przetwarzania danych, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka związanego z jej wdrożeniem. W rezultacie, zintegrowana infrastruktura stała się jednym z najszybciej rozwijających się segmentów rynku IT. Gartner szacuje, że rynek zintegrowanych systemów będzie rósł o 56,3 procent rocznie w latach 2012-2016.

„Nasza współpraca z firmą Cisco nad zintegrowaną infrastrukturą FlexPod zredefiniowała sposób w jaki przedsiębiorstwa wdrażają infrastrukturę chmury prywatnej”, powiedział Thomas Kaiser, Dyrektor NetApp w regionie Europy Wschodniej. „W miarę, jak rozszerzają się funkcje centrum przetwarzania danych, obejmując m.in. usługi chmury publicznej z ich atrakcyjnością kosztową i nieograniczonymi możliwościami skalowania, NetApp i Cisco pomagają klientom w osiągnięciu korzyści biznesowych dzięki rozwiązaniom chmury hybrydowej.”

„Dyrektorzy IT szukają sposobów na uproszenie infrastruktury i skupiają się na dostarczaniu rezultatów biznesowych, co przyczyniło się do poważnych zmian na rynku IT i jego ewolucji w kierunku zintegrowanej infrastruktury”, powiedział Grzegorz Dobrowolski, Dyrektor ds. Sprzedaży Rozwiązań Data Center & Virtualization w Cisco Poland. „W 2010 roku Cisco i NetApp wspólnie wprowadziły na rynek rozwiązanie FlexPod, dostarczając klientom bardziej wydajną i elastyczną infrastrukturę dla centrum przetwarzania danych. Nieustannie rozwijamy architekturę FlexPod, aby pomóc naszym klientom uwolnić potencjał aplikacji i osiągnąć korzyści z wdrożenia hybrydowych środowisk chmurowych”.

FlexPod – fakty i liczby:

  • FlexPod jest wdrożony u ponad 4100 klientów na świecie i dostępny w ponad 100 krajach. W zeszłym roku było to 2300 klientów w 70 krajach.
  • Kluczowa dla sukcesu FlexPod była jego popularność wśród partnerów. Globalny ekosystem partnerów oferujących rozwiązanie FlexPod rośnie i wynosi obecnie ponad 1000 firm wykwalifikowanych w sprzedaży i wsparciu technologii Cisco i NetApp, w tym 110 partnerów FlexPod Premium wyspecjalizowanych w sprzedaży i wsparciu zintegrowanej infrastruktury.
  • W miarę, jak przedsiębiorstwa coraz cześciej wykorzystują chmurę hybrydową, aby szybko i efektywnie dostarczać aplikacje i usługi o znaczeniu krytycznym, Cisco i NetApp integrują innowacyjne technologie w architekturze FlexPod, w tym Cisco Application Centric Infrastructure (ACI) i Cisco Intercloud Fabric, wraz z klastrowymi technologiami chmurowymi, Flash i DATA ONTAP od NetApp.
  • Partnerzy technologiczni również przyczynili się do sukcesu FlexPod. Firmy takie jak Microsoft, SAP, Oracle, Citrix, F5, BridgeHead Software, Eaton i Splunk optymalizują swoje aplikacje pod kątem zintegrowanej infrastruktury FlexPod.
  • Cisco i NetApp sukcesywnie realizują ogłoszony w styczniu 2013 r. trzyletni plan wzajemnego dostosowania swoich technologii i działań aby wspólnie adresować potrzebę budowy centrów przetwarzania danych nowej generacji. W ramach tej inicjatywy, FlexPod będzie służyć jako podstawa dla zwirtualizowanych centrów przetwarzania danych, dostosowanych do jednoczesnej obsługi środowisk chmurowych wielu klientów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *