Zbyt wiele małych firm korzysta z urządzeń przeznaczonych dla użytkowników domowych do przechowywania swoich danych biznesowych, przez co stają się one narażone na ich utratę.

 

Wiele firm decyduje się na przechowywanie danych firmowych na zewnętrznych dyskach. Zapominając o tym, że takie urządzenie można łatwo zgubić, zniszczyć lub zepsuć, w przeciwieństwie do rozwiązań dedykowanych, które dzięki redundancji są odporne na tego typu zdarzenia.

Wyniki badań jakie przeprowadzono są przerażające. Odkryto oni, że tylko 10% firm wykorzystuje do archiwizacji danych serwery NAS, 62% firm wykonuje backup danych na zewnętrzne dyski twarde, natomiast aż dla 45% firm wystarczy backup na PenDrive lub płytę CD. Szokujące jest to, że 90% firm zdaje sobie sprawę z ryzyka utraty danych firmowych.

Podsumowując firmy zdają sobie sprawę z tego jak kluczowe jest bezpieczne przechowywanie danych, ale często nie stać ich na drogie rozwiązania do przechowywania danych, które są dedykowane dla dużych bogatych korporacji. Brak wiedzy na temat serwerów NAS powoduje, że firmy decydują się stosowanie niepewne rozwiązań dedykowanych dla użytkowników domowych. Morał z tego taki, że należy edukować o pamięciach masowych do zastosowań biznesowych, których cena jest bardzo atrakcyjna.

W Polsce największym dostawcą pamięci masowych, serwerów NAS jest firma EPA Systemy Sp. z o.o. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *