Nowy York, 2 Lipiec—CTERA Networks producent rozwiązania do zabezpieczania i współdzielenia danych w firmie otrzymała dofinansowanie na projekt Enterprise Cloud Storage. Kwota opiewa na bagatela 25 milionów dolarów.

CTERA to izraelska firma założona w 2008 roku, rozwiązanie jakie oferuje umożliwiają świadczenia usług wewnątrz firmy dla pracowników lub na zewnątrz dla klientów w następujących dziedzinach: cloud storage, współdzielenie danych, backup danych.

Oznacza to,  że pracownicy firmy nie muszą korzystać z popularnych rozwiązań do przechowywania i synchronizowania danych w chmurze. Co za tym idzie, mamy pewność, że ważne dane firmowe nie dostaną się w niepowołane ręce z powodu przechowywania ich na publicznych hostingach, które są potencjalnie celem cyberprzestępców i co gorsza nie mamy pewności, że właściciele tych serwisów nie infiltrują zawartości w poszukiwaniu cennych danych korporacyjnych.

CTERA dostarcza swoje rozwiązanie do firm telekomunikacyjnych i do klientów korporacyjnych. Firmy telekomunikacyjne dzięki rozwiązaniom CTERA mają możliwość oferowania profesjonalnych usług dla swoich biznesowych klientów natomiast klienci korporacyjni dzięki technologii CTERA dostarczają prywatną chmurę uruchomioną na własnej infrastrukturze dla swoich pracowników. Przykładowo w Europie z rozwiązań CTERA korzystają firmy takie jak Telefonica S.A., Swisscom AG czy France Telecom.

CTERA z oprogramowaniem oferuje także sprzęt tzw. “Bramy do chmury”. Są to serwery (Cplug, C200, C400 i C800) na których jest zainstalowane oprogramowanie od CTERA. Serwery instaluje się w oddziałach, ich zadaniem jest współdzielenie plików lokalnie w oddziale, a następnie synchronizacja ich do chmury CTERA. Sprawia to, że rozwiązanie to bez problemu konkuruje z takimi firmami jak Riverbed Technology Inc., Panzura Inc., Nasuni Corp. i TwinStrata Inc..

“Faktem jest, że jak w firmie nie dostarcza swoim pracownikom usług chmury to nie znaczy, że pracownicy z nich nie korzystają. Otóż korzystają i co gorsza wykorzystują do tego usług konsumenckich, które jak doskonale wiemy nie są tak bezpieczne jak byśmy oczekiwali ,” powiedział Liran Eshel, CEO i założyciel firmy.

“Należy pamiętać, że różnica w wymogach co do bezpieczeństwa jest ogromna między produktami konsumenckimi a korporacyjnymi,” dodał.

Dofinansowanie otrzymano do firmy Bessemer Venture Partners, która dołączyła do już pokaźnego grona inwestorów firmy CTERA tj. firm takich jak: Benchmark Capital, Cisco  czy Venrock. Dotychczasowi inwestorzy również dofinansowali nowy projekt CTERA co w sumie dało 45 milionów dolarów.

Adam Fisher z firmy Besseme automatycznie dołączył do zarządu firmy CTERA. “Dostawcy usług Cloud Storage cały czas starają się zaoferować jak najniższą cenę za jeden gigabajt przestrzeni, natomiast CTERA jest jednym z niewielu producentów, któremu udaje się być liderem w tym wyścigu,” dodał.

Więcej informacji na temat wspomnianego projektu można znaleźć tutaj – http://www.ctera.com/blog/item/290-welcome-to-the-platform-era

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *