25  styczeń 2019 r. – Firma Ferro Software wydała nową wersję programu Ferro Backup System służącego do wykonywania kopii zapasowych w firmach i instytucjach. 

Wersja 5.6 wprowadza wiele zmian i poprawek dotyczących działania programu w systemie Windows i Linux. Jedną z nich jest stały monitoring archiwizowanych komputerów pod kątem występowania uszkodzeń dysków twardych, kontrolerów RAID i błędów systemu plików. Każde takie zdarzenie zawierające nazwę komputera, literę dysku i opis błędu jest rejestrowane w konsoli centralnego zarządzania i może być automatycznie wysyłane na email administratora. Mechanizm ten pozwala zapobiec utracie danych i konieczności odzyskiwania ich z kopii zapasowej.

Kolejną nowością jest długo oczekiwana możliwość mapowania udziałów
sieciowych na serwerach backupu pracujących pod kontrolą urządzeń sieciowych QNAP i Synology oraz backup i przywracanie dowiązań symbolicznych do plików w systemach Linux. Poprawiono też backup plików zawierających w nazwie znaki specjalne (*, ?, :, >, etc.), które mogą występować w systemach Linux i macOS.

Nowa wersja naprawia też sporo błędów związanych z obsługą protokołu HTTPS, SSL i TSL oraz wprowadza szereg mniejszych usprawnień. Warto zaznaczyć, że aktualizacja do wersji 5.6 jest dostępna bezpłatnie dla wszystkich użytkowników serii 5.x. 

Ferro Backup System to polskie rozwiązanie do backupu i archiwizacji danych w sieciach komputerowych. Pozwala wykonywać kopie zapasowe serwerów, stacji roboczych i komputerów przenośnych pracujących pod kontrolą systemu Windows, Linux i macOS. Zostało stworzone przez firmę Ferro Software i jest nieprzerwanie rozwijane od ponad 10 lat. Dzięki korzystnemu stosunkowi możliwości do ceny zyskał uznanie wśród informatyków zarządzających średniej wielkości sieciami komputerowymi. Aktualnie z programu Ferro Backup System korzysta wiele znanych polskich firm i instytucji takich jak: CD Projekt, PGNiG, Apator, Komputronik, Energa, Fundacja WOŚP (https://www.ferrobackup.com/pl/customers.html).

Ferro Backup System dostępny jest w pakietach. Cena najmniejszego pakietu, który pozwala archiwizować dane z 5. komputerów wynosi 490 zł. Zakupu programu można dokonać na stronie
https://www.ferrobackup.com/pl/buynow.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *