10 grudzień 2014 r. – Firma Ferro Software wydała nową wersję programu do archiwizacji danych – Ferro Backup System 4.5 – która daje możliwość backupu maszyn wirtualnych VMWare.

Ferro Backup System 4.5

W wersji 4.5 została wprowadzona możliwość backupu maszyn wirtualnych działających pod kontrolą hiperwizora VMWare vSphere (ESX). Program pozwala wykonywać kopie zapasowe zatrzymanych i uruchomionych maszyn wirtualnych. Nie wymaga przy tym instalowania żadnego oprogramowania ani w hoście, ani w maszynach wirtualnych. Archiwizację wykonuje program kliencki uruchomiony na dowolnym komputerze w sieci. Kopie można wykonywać w trybie pełnym lub przyrostowym z różnicą na poziomie fragmentów plików  (delta).

Najnowsza wersja programu zawiera także kilkanaście drobniejszych usprawnień i poprawek. Dotyczą one m.in. replikacji, weryfikacji archiwów, wykrywania błędów transmisji oraz dostosowania programu do współpracy z najnowszymi wersjami przeglądarek Mozilla Firefox i Apple Safari.

Ferro Backup System dostępny jest w pakietach zawierających licencje na 5, 10, 30, 50 i 100 komputerów. Cena najmniejszego pakietu wynosi 490 zł, a największego 3 500 zł. Opcja backupu infrastruktury VMWare kosztuje od 995 zł za jeden host do 2995 zł za cztery hosty vSphere. Zakupu programu można dokonać na stronie http://www.ferrobackup.com/pl/buynow.html.

Ferro Backup System to polskie rozwiązanie do backupu i archiwizacji danych w sieciach komputerowych. Pozwala wykonywać kopie zapasowe serwerów, stacji roboczych i komputerów przenośnych pracujących pod kontrolą systemu Windows, Linux i MacOS. Zostało stworzone przez firmę Ferro Software i jest nieprzerwanie rozwijane od ponad 10 lat. Dzięki korzystnemu stosunkowi możliwości do ceny zyskał uznanie wśród informatyków zarządzających średniej wielkości sieciami komputerowymi. Aktualnie z programu Ferro Backup System korzysta w Polsce kilka tysięcy firm i instytucji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *