Szybkość jaką oferuje i opcje zarządzania w Qsan AegisSAN LX F630Q idealnie spełniają oczekiwania EIB S.A. lidera ubezpieczeń na polskim rynku.

EIB S.A. to jeden z największych brokerów ubezpieczeniowych w Polsce, obecnie chroni aktywa o wartości ponad 100 mld zł oraz zdrowie i życie ponad 75000 osób. Firma ma biura w całym kraju, pracuje tam ponad 130 osób, cały czas rozwija nowe programy do ochrony interesów finansowych swoich klientów. Jako gigant ubezpieczeniowy EIB utrzymuje dużą ilość ważnych i poufnych danych osobowych. W celu zastosowania się do przepisów rządowych i standardu ISO 27001 podjęto decyzję o wymianie starej wysłużonej platformy AMS 200, która nie była w stanie przetworzyć obecnej ilości danych w czasie, który byłby akceptowalny. Po zapoznaniu się z wieloma rozwiązaniami oferowanymi na rynku, w tym znanych marek takich jak EMC, dział IT podjął decyzję o wyborze AegisSAN LX F630Q z portami 16G FC SAN, dzięki czemu łatwo osiągnęli założone wymagania.

“Duży wpływ na wybór rozwiązania firmy Qsan miała technologia fcQiSOE i interfejsy 16G FC. To daje idealną równowagę między kosztami, niezawodnością, funkcjonalnością, zarządzaniem i gwarancją, żeby tego było mało możemy zamontować w macierzy, które nie pochodzą o producenta macierzy,” powiedział Bogdan Chechlowski dyrektor biura informatyki w EIB.

 

“Dzięki AegisSAN LX F630Q  wydajność naszej infrastruktury wzrosła znacznie, obecnie prędkości dostępu do danych jest na najwyższym światowym poziomie. Czas tworzenia kopii zapasowych danych zmniejszył się, a przesyłanie danych do serwera znacznie przyspieszył. Żeby tego było mało, narzędzie do weryfikowania sprawności dysku przed dodaniem go do grupy RAID, możliwość wykonania aktualizacji oprogramowania bez wyłączania dostępu do danych oraz interfejsy 16G FC – sprawiają, że nie administratorzy systemu nie muszą tracić dużo czasu na zarządzaniem systemem. Ponadto kompleksowe funkcje ochrony danych jakie oferuje macierz dyskowa AegisSAN LX sprawiają, że możemy spać spokojnie.”

 

“W naszej infrastrukturze mamy platformę Hyper-V uruchomioną na systemach Windows Server 2008 R2 i 2012. Naszą główną aplikacją jest Lotus Domino, która świadczy funkcjonalność CRM. System AegisSAN LX F630Q wspiera kompleksowe technologie wirtualizacji i działa bardzo dobrze w wysoce zwirtualizowanych środowiskach,” dodał Bogdan Chechlowski.

 

“AegisSAN LX F630Q dostarcza bogaty zestaw funkcji dla przedsiębiorstw, które stawiają na wydajność. Interfejsy 16G FC podwajają przepustowość w porównaniu do 8G FC co w umożliwia w pełni wykorzystać wielordzeniowe procesory w aplikacjach opartych na dyskach SSD,” powiedział Bartek Mytnik, EMEA sales manager w firmie Qsan. “Qsan to rozwiązanie skalowalne, które można rozbudować w locie do obsługi 256 dysków, jest to idealna opcja, dla klientów takich jak EIB S.A., którzy bez problemu mogą dodać dyski do istniejącego systemu, w momencie gdy tylko będą mieli taką potrzebę. Cieszymy się bardzo, że AegisSAN LX F630Q zwiększył wydajność pracy w firmie EIB S.A.”

AegisSAN LX F630Q obsługuje technologię fcQiSOE (Qsan FC hardware offload engine), która zwiększa ilość IOPS na i tak już wydajnej technologii 16G Fibre Channel. Modele z serii AegisSAN LX F630Q zostały wyposażone w procesor Intel Xeon, podwójne kontrolery pracujące w architekturze active-active. Wszystkie moduły macierzy są w pełni redundantne i można je wymieniać na gorąco podczas pracy. Żeby tego było mało oprogramowanie zarządzają posiada wiele biznesowych funkcji, za które nie są pobierane dodatkowe opłaty, płacisz raz i korzystasz z wszystkich funkcji jakie oferuje macierz – nie ma ukrytych kosztów, jak to często bywa u innych producentów. Sprzętowe kontrolery RAID i pełna redundancja wszystkich podzespołów sprawiają, że jest to system, charakteryzujący się wysoką dostępnością co sprawia, że idealnie nadaje się do przechowywania krytycznych danych biznesowych. AegisSAN LX F630Q obsługuje zarówno dyski z interfejsem SATA oraz SAS, w ofercie są trzy modele w obudowach 4U 24-dyskowa, 3U 16-dyskowa i 2U 12-dyskowa.

AegisSAN LX F630Q posiada wszelkie certyfikaty, które uprawniają go do bezproblemowej pracy w środowiskach wirtualnych tj.  VMware VAAI, Citrix oraz Hyper-V. Należy dodać, że macierz posiada też funkcjonalność replikacji, wykonywania migawek i jest dostarczana z modułem bateryjnym, który zabezpiecza pamięć cache kontrolerów w razie awarii zasilania.

Biznes

EIB S.A. jest jednym z największych brokerów ubezpieczeniowych w Polsce, swoim klientom dostarcza specjalistyczne programy w celu ochrony ich interesów finansowych. Cały system został wdrożony przez firmę Logon SA.

Cel

Ochrona bardzo ważnych, poufnych danych klientów i baz danych ma kluczowe znaczenie dla spółki, wynika to z przepisów państwowych i standardu ISO 27001. Zastąpienie starej infrastruktury AMS 200, która jest niedostatecznie szybka i ma małą pojemność.

Rozwiązanie

AegisSAN LX F630Q-D424 w obudowie 4U na 24- dyski z dwoma portami 16G Fibre Channel na każdy kontroler, dwa kontrolery pracujące w trybie active-active.

Konfiguracja

– Serwer: Platforma Hyper-v uruchomiona na Windows Server 2012 Core

– HBA: QLogic QLE2560

– Przełącznik: Brokade 300

– HDD: SAS oraz SSD w konfiguracji RAID 6

– Pojemność: 12TB

– 20 maszyn wirtualnych

– Aplikacje: Notes Domino, MS Sql, BES, Sametime, itp.

O firmie EIB S.A.

EIB S.A. to jeden z największych brokerów ubezpieczeniowych w Polsce, obecnie chroni aktywa o wartości ponad 100 mld zł oraz zdrowie i życie ponad 75000 osób. Firma ma biura w całym kraju, pracuje tam ponad 130 osób, cały czas rozwija nowe programy do ochrony interesów finansowych swoich klientów.

O firmie Qsan Technology

Qsan Technology specjalizuje się w produkcji profesjonalnych sieciowych rozwiązań pamięci masowej. Firma w swoim portfolio posiada systemy SAN iSCSI i Fibre Channel oraz Unified Storage, które charakteryzują się dużą wydajnością, niezawodnością i bardzo dobrym stosunkiem ceny do jakości.  Firma Qsan Technology dostarcza swoją technologię do ponad 30 krajów w Europie, USA i APAC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *