Start » Nowości » Dysk SSD NVMe jako Cache – QNAP TS-453B (QM2-2P) vs Synology DS918+

Dysk SSD NVMe jako Cache – QNAP TS-453B (QM2-2P) vs Synology DS918+

Dziś prezentujemy kolejny test od Gary Shen, który został zrobiony na prośbę użytkowników Synology. Test porównuje wydajność dysków NVMe jako cache w urządzeniach QNAP TS-453B i Synology DS918+.

Dlaczego test cache, a nie woluminu? Gary posiada tylko dwa dyski firmy Plextor, a żeby pokazać wydajność w tym samym czasie dwóch urządzeń, żeby porównanie było miarodajne to pozostała tylko opcja cache.

Zapraszamy do oglądania:

 


Przebieg testu dla osób, którym nie chce się oglądać całego nagrania:

  1. Testowano wydajność IOPS bez cache dla losowego odczytu: QNAP 267IOPS, Synology 249IOPS
  2. Włączono cache na oby urządzeniach i tu warto zwrócić uwagę, że Synology przy włączaniu cache na dyskach SSD rozłącza wszystkie sesje i nie jest to bug, tak to po prostu działa. W QNAP włączenie cache na dysku SSD nie wpływa na działanie innych usług.
  3. Testowanie wydajności IOPS z cache włączonym na dysku NVMe dla losowego odczytu: QNAP 32765IOPS, Synology 222IOPS

Dlaczego w Synology to nie działa, nie wiemy, co gorsza dodanie dysku NVMe obniża wydajność, która była lepsza, gdy cache był wyłączony. Jak widać w QNAP, po włączeniu cache wydajność wzrosła ponad 122 razy z 267IOPS do 32765IOPS.

O Grzegorz Bielawski

Grzegorz Bielawski
Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.

Check Also

Jaki UPS do QNAPa? – o doborze zasilania awaryjnego dla serwerów NAS

Autorem tego wpisu jest Rafał Gałka z firmy Konsorcjum FEN sp. z o.o. Serwer NAS …