Wydajne i funkcjonalne urządzenie dla firmy. Możliwość zamontowania czterech dysków twardych o pojemności 2TB każdy. Dzięki mnogości funkcji urządzenie można wykorzystać na wiele sposobów m.in. jako stację monitoringu bądź serwer www i poczty.

Wbudowany w oprogramowanie firewall pozwala na szczegółowe określenie jakie usługi i jacy użytkownicy mogą mieć dostęp do zasobów NAS. Niestety na urządzeniu zabrakło przycisku do szybkiego backupu danych z dysku USB. Aby taka operację przeprowadzić niezbędne będzie skorzystanie z interfejsu webowego.Procesor jest taktowany zegarem 1,67 GHz, a na pokładzie znalazł się także 1GB pamięci RAM. Zainstalować można w nim do czterech dysków twardych o pojemności 2 TB każdy. Obsługiwane są zarówno modele 2,5 jak i 3,5 calowe. I w tym miejscu zaczyna się zabawa. Oprócz standardowej konfiguracji każdego dysku oddzielnie mamy też możliwość połączenia ich w macierz RAID 0, 1, 5, 6, 10 lub jako JBOD. Taka mnogość daje ogromne możliwości zarówno jeśli chodzi o podniesienie wydajności jak i maksymalne zabezpieczenie danych.

DS411+ to model z wyższej półki, nie dziwi więc ilość dostępnych funkcji. Przykładowo dla udostępniania plików poprzez SMB lub FTP możemy skonfigurować wielu użytkowników i przypisać każdemu z nich szczegółowe uprawnienia na poziomie katalogów. Przydatną funkcją jest też możliwość zdefiniowania quoty i limitów prędkości transferu. Dostępna jest także stacja monitoringu pozwalająca nagrywać obraz z podłączonych kamer bezpośrednio na dysk. Serwer WWW oraz poczty pozwala na uniezależnienie się od usług firm trzecich, a serwer wydruku na współdzielenie drukarek w sieci. W większych firmach, administratorzy mogą wpiąć urządzenie w domenę Active Directory.

żytkowników domowych bardziej interesować będą funkcje multimedialne urządzenia takie jak serwer DLNA czy iTunes oraz funkcja stacji pobierania, która pozwala na bezpośrednie wskazywanie lokalizacji plików do pobrania poprzez FTP czy sieć BitTorrent. Dodatkowo funkcje Photo Station oraz Audio Station pozwolą odpowiednio na udostępnianie zdjęć, wideo a także blogu przez Internet, oraz na udostępnianie muzyki w celu strumieniowego odtwarzania bezpośrednio w przeglądarce.

Zobacz więcej: http://www.chip.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *