Serwery NAS firmy QNAP zajmują bardzo wysoką pozycję na rynku dysków sieciowych. Ma to miejsce głównie dzięki bardzo bogatemu wachlarzowi możliwości udostępnionych ich użytkownikom oraz wydajnym podzespołom w nich montowanym. Model TS-259 Pro pod względem ceny oraz oferowanych możliwości przeznaczony jest głównie do małych i średnich firm. Po przeprowadzeniu testów śmiało możemy powiedzieć, że TS-259 Pro jest  jednym z najwydajniejszych serwerem tego z dostępnych na rynku.

Serce testowanego QNAP’a wraz z dwoma kieszeniami na dyski zarówno 3,5” jak i 2,5”zostało zamknięte w niewielkiej obudowie. Jest ona wykonana ze szczotkowanego aluminium koloru grafitowego. Na przednim panelu znajdziemy 6 diód informujących nas o czynnościach aktualnie wykonywanych przez serwer, jedno złącze USB oraz dwa przyciski – on/off oraz backup. Z tyłu urządzenia portów jest zdecydowanie więcej. Dwa złącza eSATA umożliwiające podłączenie dysków zewnętrznych, cztery porty USB do których możemy podłączyć np. drukarki sieciowe bądź pamięci flash. Do tego dwa porty gigabit Ethernet umożliwiające TS-259 Pro pracę w dwóch sieciach jednocześnie dzięki możliwości przydzielenia każdemu z gniazd innego adresu IP. Dwa złącza sieciowe oprócz wspomnianej wyżej możliwości pozwalają również na uruchomienie wbudowanych funkcji zabezpieczających. Fail-Over na wypadek awarii jednego z połączeń lub Load Balancing w celu równoważenia obciążenia na łączach.

Bardzo wysoką wydajność w czasie testów QNAP zawdzięcza szybkiemu dwurdzeniowemu procesorowi Intel Atom D519 pracującego z częstotliwością 1,65 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Dzięki tym podzespołom oraz dwóm dyskom pracującym w RAID0 jest on w stanie uzyskać transfery rzędu 77 MB/s.

TS-259 Pro jak przystało na serwer dla małej firmy ma szereg udogodnień, które doceni każdy administrator sieci. Wśród nich należy wyróżnić możliwość włączenia szyfrowania dysków przy pomocy 256-bitowego klucza AES, szyfrowany dostęp SSL/TLS do serwera FTP, dostęp i administrację poprzez HTTPS (SSL) czy szyfrowane połączenia z serwerami QNAP w celu replikacji danych. W „pakiecie” z TS-259 Pro otrzymacie oczywiście stosowane w niższych modelach funkcje (pobieranie danych z FTP/HTTP/P2P, serwer www itp).

QNAP TS-259 Pro jest aktualnie najlepszym w naszym zestawieniu produktem. Jego wydajność oraz możliwości oferowane są bardzo wysokie. QNAP TS-259 Pro jest urządzeniem przeznaczonym głównie dla małych firm. Jest on w stanie pomieścić dwa dyski 3,5” bądź 2,5”o maksymalnej pojemności 2 TB każdy. Wyposażony został dodatkowo w dwa porty gigabit ethernet dzięki którym może pracować w dwóch sieciach równolegle (możliwość ustawienia IP dla każdego z połączeń). Dzięki szybkiemu dwurdzeniowemu procesorowi Intel Atom D510 (1,66 GHz) oraz 1 GB pamięci RAM wydajność TS-259 Pro jest bardzo wysoka. Podobnie jak w poprzednim modelu TS-239 Pro również tu zastosowany został graficzny interfejs AJAX.
Zobacz więcej: http://www.chip.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *