Produkty z logo QNAP plasują się w czołówce dysków sieciowych. Wszystko dzięki szybkości ich działania, dostępnym funkcjom i łatwości obsługi. Dzięki opartemu na AJAX-ie interfejsowi użytkownika dostępnemu w wielu językach, nawet mało doświadczeni użytkownicy nie powinni mieć problemów z ich konfiguracją.

Model TS-239 Pro II wyposażono w procesor Intel Atom o zegarze 1,66 GHz oraz jeden gigabajt pamięci RAM. Użytkownik może zamontować maksymalnie dwa dyski 2,5 lub 3,5 cala o pojemności 2 TB każdy. W tej konfiguracji istnieje możliwość konfiguracji macierzy RAID 1 lub 0. Pozwala to odpowiednio na zwiększenie bezpieczeństwa danych (kopia jeden do jednego) lub zwiększenie wydajności urządzenia (dzielenie zapisu i odczytu między dwa dyski). Wadą drugiego rozwiązania jest ryzyko utraty danych w przypadku awarii jednego z dysków.Oprócz funkcji magazynu plików QNAP oferuje znacznie więcej. Do każdego z dostępnych pięciu portów USB możemy podłączyć drukarkę lub kamerę internetową i wykorzystać urządzenie jako serwer wydruku lub stację monitoringu. Dla użytkowników domowych bardziej przydatne okażą się dwie inne funkcje. Download Station pozwala na korzystanie z sieci BitTorrent. Wystarczy wskazać link do ściągnięcia a TS-239 Pro II zajmie się resztą. Multimedia Station wraz z UPnP Media Server dają natomiast możliwość udostępniania plików multimedialnych innym odbiorcom w sieci (komputerom, konsolom do gier).

Małe firmy, które potrzebują funkcjonalności serwera WWW z obsługą MySQL lub serwera poczty również znajdą w tym modelu odpowiednie rozwiązanie. Szybkość działania urządzenia pozwala na uruchomienie na nim niewymagających serwisów.

QNAP TS-239 Pro II to urządzenie z przeznaczeniem głównie dla małych firm, choć równie dobrze sprawdzi się w domu. Istnieje możliwość zamontowania dwóch dysków 2,5 lub 3,5 cala o maksymalnej pojemności 2TB każdy. Dzięki gigabitowym portom LAN, procesorowi Intel Atom 1,66 GHz oraz 1 GB pamięci RAM wydajność TS-239 Pro II jest bardzo wysoka. Urządzenie może być wykorzystywane także jako stacja monitoringu czy serwer wydruku. Interfejs Web-owy oparty jest na AJAX-ie co sprawia, że działa szybko i jest bardzo

Zobacz więcej: http://www.chip.pl