Tajpej, Tajwan – 18 września 2012 r. – Firma Synology® zaprezentowała nowy, pięciodyskowy moduł rozszerzający DX513, umożliwiający szybkie i łatwe powiększenie przestrzeni na dane wybranych modeli serwerów DiskStation, wspierających mechanizm hot-swap.

Urządzenie kierowane jest do przedsiębiorstw i wymagających użytkowników.
Gdy wyczerpuje się przestrzeń na dane w serwerach Synology DiskStation, DX513 oferuje błyskawiczne rozwiązanie – powiększenie dostępnego na DiskStation miejsca o pięć kolejnych dysków twardych. Serwer może błyskawicznie rozszerzyć posiadany wolumen RAID bez konieczności formatowania dotychczasowych dysków, kontynuując zarazem pracę i realizując bieżące operacje. Co więcej, tworząc na sparowanym z DiskStation module DX513 niezależną partycję, uzyskać można doskonały, alternatywny nośnik dla lokalnej kopii zapasowej plików.
DX513 łączy się z DiskStation przewodem eSATA, wyposażonym dla większej niezawodności w specjalne złącze na obydwu końcach. Maksymalna przepustowość 3,0 Gb/s sprawia, że DX513 zapewnia pełną zgodność z DiskStation i działa jak jedno urządzenie.
Elementy odpowiedzialne w DX513 za wydajność energetyczną zaprojektowano z wykorzystaniem rozwiązań oferowanych przez serwery Synology DiskStation. Dostępny jest m.in. tryb hibernacji dysków twardych i systemu, które można skonfigurować tak, aby uruchamiały się automatycznie, gdy system przez określony czas nie będzie wykonywał żadnych operacji. DX513 może także włączać się i wyłączać automatycznie wraz z podłączonym do niego serwerem DiskStation. Inteligentne i efektywne działanie systemu nie wymaga więc praktycznie żadnej ingerencji użytkownika.
Więcej informacji o DX513 na stronie: http://www.synology.com/products/DX513.php?lang=plk
Lista kompatybilnych serwerów DiskStation dostępna jest pod adresem: http://www.synology.com/support/faq_show.php?lang=enu&q_id=408
Dostępność
Synology DX513 trafia do dystrybutorów na całym świecie.