SAN JOSE, Calif., 24 czerwca, 2020 – Western Digital (NASDAQ: WDC) oficjalnie zaprezentował dziś nowe rozwiązania, które razem tworzą fundamenty infrastruktury danych następnej generacji, zbudowanej wokół nośników Ultrastar NVMe™ SSD i „turbodoładowanej” z pomocą technologii NVMe-oF™.  Zbudowane w oparciu o innowacyjne projekty i osiągnięcia w dziecinie integracji (od pamięci NAND Flash po platformy storage) nowe, dwuportowe wydajne dyski Ultrastar DC SN840 NVMe SSD. Stanowi ona rozwiązanie shared storage typu JBOF (Just a Bunch of Flash), które rozszerza atuty technologii NVMe na wiele hostów rozmieszczonych w sieci low-latency Ethernet fabric.

Nowości rozbudowują portfolio Western Digital dla data center i pomagają klientom w migracji do bardziej wydajnych rozwiązań NVMe SSD i bardziej zaawansowanych architektur shared storage – co pozwoli im sprostać coraz bardziej wyśrubowanym wymaganiom w zakresie wydajności aplikacji i zadań obliczeniowych.

W dzisiejszej globalnej cyfrowej ekonomii liczą się mikrosekundy. Zaawansowane platformy chmurowe oraz korporacyjne centra danych wciąż starają się usuwać wszelkie obliczeniowe wąskie gardła, by zapewnić użytkownikom bezkompromisową wydajność i niezakłóconą dostępność kluczowych aplikacji – jednocześnie stale zmagając się z rosnącą ilością danych i reagując na wdrażanie przez klientów rozwiązań NVMe i NVMe-oF. Firma analityczna IDC prognozuje, że operatorzy największych chmur, producenci OEM oraz firmy wciąż będą odchodzić od tradycyjnych interfejsów SATA i SAS – z jej analiz wynika, że w 2020 r. rozwiązania NVMe stanowić będą 55% wszystkich kupionych przez duże organizacje SSD, zaś w latach 2018-2023 CAGR wzrost sprzedaży NVMe wyniesie w sektorze 38 procent¹.

“Przyszłością technologii Flash jest bez wątpienia NVMe – jeśli chodzi o prędkość, wydajność, pojemność oraz opłacalność skalowania, to NVMe-oF wynosi wszystkie te cechy na kolejny poziom” – wyjaśnia Jeff Janukowicz, wiceprezes IDC ds. badań. “Wiele wysoko wydajnych aplikacji szybko stało się niezbędnymi narzędziami do obsługi kluczowych zadań biznesowych, możemy zatem spodziewać się dalszego popularyzowania się NVMe w centrach danych wykorzystywanych przez globalne korporacje. Długa historia innowacji Western Digital w dziedzinie NAND Flash oraz zintegrowane portfolio produktów NVMe SSD oraz rozwiązań data fabrics sprawiają, że firma jest w stanie efektywnie wesprzeć klientów w pełnym wykorzystaniu możliwości NVMe oraz w maksymalnie efektywnym wykorzystaniu ich zasobów storage”.

Ultrastar DC SN840 Data Center NVMe SSD

Wydajny Ultrastar DC SN840 Gen3.1 NVMe SSD jest kolejnym dowodem na to, że Western Digital jest liderem w segmencie dwuportowej architektury – urządzenie to jest trzecią już generacją tej technologii. Bazuje na wertykalnie zintegrowanym kontrolerze NVMe, firmware oraz 96-warstowej technologii 3D TLC NAND. Nowy Ultrastar NVMe SSD pozwala użytkownikom korporacyjnym sprawnie przeprowadzić migrację z SATA i SAS do NVMe – zapewniając im konkurencyjną wydajność do 780K/250K losowych operacji odczytu/zapisu IOPS oraz pojemność do 15.36TB we wsuwanych modułach U.2 15mm (in a drop-in U.2 15mm form factor). W rozbudowanym zestawie cech i funkcji kluczowych dla użytkowników korporacyjnych znajdziemy m.in. klasę DW/D 1 i 3, pełną ochronę przed utratą zasilania oraz szyfrowanie TCG. Gotowe na wszelkie wyzwania przyszłości nowości są idealnym rozwiązaniem do obsługi aplikacji krytycznych dla funkcjonowania organizacji i wymagających najwyższej wydajności zapisu/odczytu oraz zadań mieszanych, niskich opóźnień oraz wysokiej dostępności podwójnych portów – czyli wszystkiego, co mieści się w definicjach high-performance computing (HPC), cloud computingu, baz danych SQL/NoSQL, wirtualizacji (VMs/kontenery), AI/ML oraz analityki danych.

“Będąc liderem segmentu wysoko wydajnych rozwiązań storage dla sztucznej inteligencji i big data, DDN musi cały czas być na froncie innowacji technologii storage” – wyjaśnia Paul Bloch, prezes i współtwórca DDN. “Mamy szczęście, że naszym innowacyjnym partnerem jest Western Digital, dostarczający bazujące na NVMe rozwiązania all-flash, które maksymalizują wydajność naszych urządzeń i pozwalają przyśpieszyć działanie aplikacji naszych klientów. Nie możemy doczekać się zaimplementowania Ultrastar DC SN840 NVMe SSD w naszych rozwiązaniach.

Dostawy Ultrastar DC SN840 NVMe SSD rozpoczną się w przyszłym miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *