Nowe rozwiązanie Dell w zakresie tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych oferuje możliwość bardziej elastycznego i ekonomicznego odzyskiwania danych w przypadku awarii.dell_backup650

Technologia tworzenia kopii zapasowych na dyskach twardych z funkcją deduplikacji i kompresji umożliwia nadążenie za wzrostem ilości danych, nawet 15-krotnie zmniejszając wymaganą przestrzeń dyskową.

Nowe półki dyskowe oferują łatwe dopasowanie rozmiaru i większą pojemność niż platformy konkurencyjne: od 2,7 terabajtów do 81 terabajtów pojemności dostępnej — oraz do 1,2 petabajtów pojemności logicznej.

Nowa platforma serwera Dell PowerEdge dwunastej generacji może zwiększyć gęstość zapisu z pomocą napędów 3-terabajtowych; funkcja replikacji „32 do 1” zwiększa elastyczność ochrony danych, znajdujących się w biurach zdalnych.

Aby pomóc swoim klientom w lepszym zarządzaniu i zmniejszeniu kosztów tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych firmowych, Dell zaprezentował nowe urządzenie do tworzenia kopii zapasowej na dysku oparte na architekturze Fluid Data.

Nowe urządzenie do tworzenia kopii zapasowej na dysku Dell DR4100, charakteryzujące się wysoką wydajnością, pozwala zmniejszyć wykorzystanie pamięci masowej — nawet o 15 razy — dzięki wykorzystaniu technologii deduplikacji i kompresji danych. Poprzez najnowsze osiągnięcia w zakresie urządzeń do tworzenia kopii zapasowych, Dell oferuje swoim klientom półki dyskowe umożliwiające zwiększenie pojemności, ulepszoną funkcję replikacji „many-to-one”, usprawniającą przywracanie danych w przypadku awarii oraz dodatkowe certyfikacje oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych, w celu zwiększenia interoperacyjności.

Każdej wielkości firmy stają przed wyzwaniem, jakim jest stały wzrost ilości danych i często trudno im jest realizować funkcje związane z tworzeniem kopii zapasowych czy odzyskiwaniem danych w sposób ekonomiczny oraz skuteczny

– powiedział Alan Atkinson, wiceprezes i dyrektor naczelny Dell Storage.

W odpowiedzi na potrzeby firm, które chcą rozbudować tradycyjne środowiska taśmowe lub zastąpić je systemami oferującymi szybkość i niezawodność rozwiązań opartych na dyskach, Dell DR4100 oferuje uproszczenie funkcji tworzenia kopii zapasowych i przywracania danych przy jednoczesnej optymalizacji wykorzystania pamięci masowej. Dodanie półek dyskowych, z jednoczesnym wykorzystaniem naszych zaawansowanych technologii z zakresu deduplikacji i kompresji danych oferuje klientom prosty, przystępny i skalowalny sposób zarządzania ochroną danych.

Łatwy w instalacji i zarządzaniu Dell DR4100, oparty jest na najnowszych serwerach Dell PowerEdge dwunastej generacji i służy do tworzenia kopii zapasowej na dysku z wbudowaną technologią deduplikacji oraz kompresji danych, mającą na celu znaczne zmniejszenie wykorzystania pamięci masowej. Dzięki stworzonym przez Dell algorytmom redukcji danych firmy Ocarina, klienci mogą wyeliminować zbędne kopie danych i zmniejszyć ilość wymaganego miejsca na dysku nawet o 93 procent. Urządzenie samo wykonuje wszystkie operacje związane ze zmniejszeniem ilości danych, dzięki czemu funkcja ta nie musi być realizowana przez aplikacje klientów i serwery kopii zapasowych, co jednocześnie eliminuje ich wpływ na skuteczność procesu tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych.

Urządzenie to może zmniejszyć lub wyeliminować uzależnienie od zarządzania kopiami tworzonymi w systemach taśmowych, umożliwiając klientom dłuższe przechowywanie kopii zapasowych danych na dysku oraz szybkie i pewne przywracanie danych, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Dell DR4100 oferuje również dodatkowe możliwości i korzyści, takie jak:

• Skalowalna pojemność — Umożliwia dodanie jednej lub dwóch półek dyskowych (każda o pojemności 9,18 lub 27 terabajtów), oferujących łatwe dopasowanie rozmiaru i większą pojemność niż platformy konkurencyjne.2 Klienci mają możliwość dopasowania pojemności wykorzystywanych przez nich rozwiązań w zakresie od 2,7 do 81 terabajtów pojemności dostępnej— lub do 1,2 petabajtów pojemności logicznej — w miarę rozwoju działalności i wzrostu potrzeb związanych z tworzeniem danych zapasowych. 1

• Skuteczniejsze odtwarzanie danych po awarii — Szybka, codzienna zdeduplikowana replikacja danych zapasowych może być wykonywana przy użyciu funkcji replikacji w trybie „wiele do 1”, obsługującej do 32 węzłów znajdujących się w różnych lokalizacjach, z których dane są replikowane w pojedynczym węźle centralnym. Umożliwia to zmniejszenie obciążenia pracowników w działach IT tworzących kopie danych z wielu placówek, poprzez udostępnienie prostego rozwiązania do odtwarzania danych w razie awarii, które może zmniejszyć związane z tym koszty inwestycji i obsługi, ograniczając jednocześnie wymagania dotyczące przestrzeni dyskowej w oddziałach zdalnych.

• Szerszy zakres certyfikacji oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych —Dell DR4100 został przystosowany do współpracy z szerokim zakresem aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, w związku z czym obsługuje ono programy oferowane przez czołowych producentów, takich jak Dell (AppAssure i Quest), Symantec, CommVault, Oracle oraz CA. Dell DR4100 może być zainstalowany w jednej z pięciu początkowych konfiguracji pojemności — od 2,7 do 27 terabajtów. Dzięki zastosowanej technologii deduplikacji i kompresji, pojemność logiczna Dell DR4100 może być 15 razy większa niż pojemność dostępna. Urządzenie to oferuje również kompleksowy model licencjonowania oprogramowania, który może zmniejszyć koszty dłuższego przechowywania danych poprzez oferowanie funkcji dodatkowych, takich jak replikacja, funkcja DR Rapid Data Access i inne funkcjonalności — bez dodatkowych kosztów.

Urządzenie Dell DR4000 zwiększyło nasze możliwości w zakresie tworzenia kopii zapasowych, zaś technologia deduplikacji danych zmniejszyła naszą przestrzeń pamięci wykorzystywanej do tworzenia kopii zapasowych, dzięki czemu przechowywanie kopii zapasowych przez dłuższy okres stało się dla nas bardziej ekonomiczne

– powiedział Darryl Glass, Hosting Manager w południowoafrykańskiej firmie First Technology.

Wraz z dostępnością Dell DR4100 i kompleksowego modelu licencjonowania, mamy możliwość przeprowadzenia aktualizacji oprogramowania bez dodatkowych kosztów, a także dodania półek dyskowych w celu łatwego zwiększenia pojemności, w miarę konieczności.

Źródło: www.dlp-expert.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *