Dell ogłosił nowości w 12 generacji serwerów PowerEdge, które pozwalają klientom wykorzystywać innowacje systemu Microsoft Windows Server 2012, między innymi poprzez optymalizację dynamicznej infrastruktury wirtualnej oferowanej przez platformę Windows Server 2012 Hyper-V, która pozwala na skalowanie obciążeń, efektywnie wirtualizować centrum danych oraz budować środowiska chmury obliczeniowej.

Odkryj potencjał wirtualizacji
Zaprojektowane z myślą o wirtualizacji, ze wsparciem dużej ilości pamięci i ulepszonej przepustowości wejścia/wyjścia, serwery PowerEdge 12 generacji pozwalają maksymalizować efekty płynące z wykorzystania wszechstronnej platformy wirtualizacyjnej Windows Server 2012. Pozwala to działom IT tworzyć dynamiczne centra danych i infrastruktury chmury obliczeniowej, cechujące się elastycznością w zarządzaniu obciążeniami, ruchem sieciowym i przechowywaniu danych.

  • Serwery Dell PowerEdge M420 oraz C6220 oferują wysoką gęstość wirtualizacji, która pozwala na większą skalowalność środowisk Hyper-V Windows Server 2012
  • Dell vStart i powiązane architektury usprawniają wdrożenie i budowanie elementów chmury prywatnej

Usprawnienie zarządzania infrastrukturą IT
Wbudowany system zarządzania serwerami Dell PowerEdge oraz zintegrowany kontroler Dell Remote Access(iDRAC) 7 z rozwiązaniem Lifecycle Controller, upraszczają zarządzanie fizycznymi zasobami i są zintegrowane z System Center 2012, co pozwala na większą efektywność i produktywność w fizycznych i wirtualnych środowiskach Windows Server 2012.

Klienci korzystający z Windows Server 2012 oraz serwerów Dell PowerEdge mogą automatyzować wdrożenia, aktualizacje, monitoring oraz utrzymanie serwerów Dell w fizycznych oraz wirtualnych środowiskach poprzez integrację oprogramowania OpenManage z Microsoft System Center.

Dell Lifecycle Controller Integration to unikalne rozwiązanie, które pozwala na automatyczne, zdalne aktualizacje BIOS’u oraz oprogramowania w trybie „jeden do wielu” poprzez konsolę System Center Configuration Manager (SCCM), która jest niezależna od systemu operacyjnego i danego hiperwizora. Aktualizacje na serwerach PowerEdge są do 11 razy szybsze i wymagają o 81 procent mniej kroków niż w porównywalnych serwerach HP. 

Większa wydajność pracowników
Innowacje Dell mogą zwiększyć wydajność pracowników dzięki usprawnieniu dostępu do aplikacji i danych w Windows Server 2012. Te korzyści są dodatkowo wspierane przez rozwiązanie wirtualizacji desktopów typu end-to-end – połączenia rozwiązań Microsoft Remote Desktop Services (RDS) oraz infrastruktury wirtualnego desktopu (VDI), która zmniejsza koszt w przeliczeniu na stanowisko i optymalizuje interfejs użytkownika.
Dell ogłosił ostatnio architekturę Dell DVS Reference Architecture dla Windows Server 2012, oferując firmom wybór strategii wirtualizacyjnej opartej o rozwiązanie Microsoft z rozwiązaniem wirtualizacyjnym typu end-to-end, w tym wsparciem dla wirtualizacji aplikacji przy wykorzystaniu App-V, a także wybór maszyn wirtualnych i RDS, które są konfigurowane, wdrażane i zarządzane z jednej konsoli. Ta referencyjna architektura zawiera wstępnie przetestowane i skonfigurowane rozwiązania sprzętowe takie jak: macierze EqualLogic, serwery Dell PowerEdge R720, rozwiązania sieciowe Force10 i terminale Dell Wyse.

Praktyczne podejście do „IT jako usługa” oraz rozwiązań chmury obliczeniowej
Wykorzystując Windows Server 2012 razem z serwerami PowerEdge 12 generacji, klienci mogą zmienić ekonomikę udostępniania aplikacji i usług IT przy wykorzystaniu cloud computingu i „IT jako usługa”. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu doświadczenia Dell w budowie środowisk chmury obliczeniowej wspólnie z największymi globalnymi dostawcami, takimi jak Microsoft, Bing Maps oraz eBay. Dell pomaga klientom osiągnąć maksymalną wydajność poprzez wykorzystanie chmury, między innymi dzięki:

  • Rozwiązaniom Dell PowerEdge C oraz DCS, w tym C6220 oraz Modular Data Center (MDC), które wykorzystywane są przez największych globalnych dostawców rozwiązań cloud computing;
  • Dell Boomi dla łatwiejszej pracy z rozwiązaniami chmurowymi, Software-as-a-Service lub aplikacjami zainstalowanymi na miejscu;
  • Dell SecureWorks dla zapewnienia bezpieczeństwa klasy enterprise, oraz
  • Dell Desktop Virtualization Solutions dla korzystania z rozwiązań typu Desktop-as-a-Service (DaaS).

Data Center Klasy Enterprise
Dell Converged Blade Data Centre to infrastruktura klasy enterprise, która jest zoptymalizowana do radzenia sobie z obciążeniami związanymi z wykorzystaniem środowiska Microsoft. Windows Server 2012 Hyper-V oferuje nowe funkcje i możliwości, które połączone z rozwiązaniami end-to-end firmy Dell przynoszą realne korzyści przy korzystaniu z środowisk wirtualnych. Przykładowo:

  • Architektura sieciowa Dell typu end-to-end 10Gbe pozwala na szybką migrację, kiedy połączona jest z możliwościami technologią Hyper-V, oraz większą przepustowość pod kątem migracji w środowiskach klastrowych i wielu migracji jednocześnie.
  • Infrastruktura obejmuje kompleksowe data center klasy enterprise, razem z konwergentnym rozwiązaniem do przechowywania danych oraz konstrukcję idealnie sprawdzającą się w radzeniu sobie z obciążeniami wynikającymi z korzystania z takich środowisk jak Exchange, SharePoint, Lync, SQL Server i aplikacji .NET.
  • Dell Virtual Network Architecture, to rozproszona architektura szkieletowa oraz konwergentne rozwiązania infrastrukturalne uzupełniające możliwości Microsoft’s Windows Server 2012, System Center 2012 oraz technologii wirtualizacji, pozwalając klientom płynnie przenosić obciążenia między chmurą prywatną a hybrydową oraz środowiskami chmurowymi.

Klienci mogą maksymalnie wykorzystać innowacje najnowszego Windows Server 2012 dzięki kompletnym rozwiązaniom end-to-end, a także doświadczeniu i usługom firmy Dell. Dzięki temu klienci mogą podejmować bardziej świadome decyzje i wdrażać infrastrukturę IT, która w optymalny sposób wykorzystuje Windows Server 2012.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *