HP poinformował o wprowadzeniu na rynek dwóch nowych, czterogniazdowych serwerów HP ProLiant Generation 8 (Gen8), które zapewniają większą moc obliczeniową ograniczając zajmowaną przestrzeń i umożliwiają klientom uzyskanie zwrotu z inwestycji w ciągu trzech miesięcy.

Serwery HP ProLiant BL660c i DL560 ósmej generacji to pierwsze w branży serwery czterogniazdowe o architekturze HP ProActive Insight, która znacznie skraca czas poświęcany na serwisowanie, dzięki zaawansowanej automatyzacji i ciągłemu monitorowaniu kondycji systemu. Rozwiązanie to zmniejsza obciążenie personelu informatycznego czynnościami administracyjnymi o ponad 30 dni w roku.

Klienci wirtualizują aplikacje wymagające dużej mocy obliczeniowej, aby poprawić wykorzystanie i efektywność systemów oraz ułatwić sobie przejście na przetwarzanie w chmurach prywatnych i hybrydowych. Wielu klientów zwirtualizowało podstawową infrastrukturę i mniejsze obciążenia, ale nadal mają oni problemy z bardziej złożonymi, zaawansowanymi obciążeniami. Klienci wykorzystujący tradycyjne serwery dwugniazdowe często mają do czynienia z wąskimi gardłami obniżającymi wydajność, spowodowanymi przez ograniczenia przestrzeni i zasilania w centrum przetwarzania danych oraz niewystarczającą ilość pamięci.

Jako elementy składowe infrastruktury konwergentnej HP te wieloprocesorowe serwery zaspokajają zapotrzebowanie na dużą moc obliczeniową, co umożliwia klientom pełniejszą wirtualizację i stanowi podstawę do tworzenia chmur prywatnych i hybrydowych.

Dzięki współczynnikowi konsolidacji trzy do jednego(3) i mniejszej powierzchni zajmowanej w centrum przetwarzania danych serwer HP ProLiant BL660c Gen8 oferuje czterogniazdową gęstość przy połowie objętości z poprzednich generacji(4) i zmniejsza całkowity koszt posiadania nawet o 30%.(5)

Model HP ProLiant DL560 Gen8 to czterogniazdowy serwer w obudowie o wysokości 2U, który zajmuje mało miejsca, zapewniając wysoką wydajność i skalowalność oraz duże możliwości rozbudowy.

 

Nowe, zaawansowane możliwości serwerów w kompaktowych obudowach

Serwery HP ProLiant BL660c i HP ProLiant DL560 Gen8 zostały opracowane z myślą o poprawie wydajności w złożonych, zwirtualizowanych środowiskach, tak aby klienci mogli mieć szybszy dostęp do danych, optymalizować swoje systemy w celu szybszego przetwarzania obciążenia oraz zwiększać liczbę maszyn wirtualnych na serwer.

 

    Główne korzyści z nowych serwerów to:

  • Lepsza wydajność pamięci masowej dzięki pierwszej zintegrowanej technologii PCIe 3.0(6), która zapewnia dwa razy większą przepustowość we-wy(7) i nawet sześciokrotnie większą szybkość w porównaniu z poprzednimi generacjami.(8)
  • Rozszerzona obsługa maszyn wirtualnych dzięki konstrukcji pamięci o pięciokrotnie większej gęstości w porównaniu z produktami konkurencji(9) i mniejszym opóźnieniu niż poprzednie generacje.(10)
  • O 50% większa wydajność w porównaniu z produktami konkurencji, co umożliwia większą konsolidację aplikacji wirtualnych na mniejszej liczbie serwerów.(11)

 

Architektura HP ProActive Insight

Serwery HP ProLiant Gen8 pozwalają na nowo określić oczekiwania i założenia ekonomiczne przez wykorzystanie architektury HP ProActive Insight, która umożliwia oferowanie czterogniazdowych serwerów z bezprecedensową automatyzacją całego cyklu życia. Dzięki bezpośredniemu połączeniu z portalem HP Insight Online serwery te przyspieszają rozwiązywanie problemów i zmniejszają liczbę nieplanowanych przestojów. Samoczynne monitorowanie i diagnozowanie serwerów oraz prewencyjna pomoc techniczna umożliwiają klientom rozwiązywanie problemów nawet o 66% szybciej.(12)

Zaawansowane rozwiązania zastosowane w serwerach HP ProLiant Gen8, przetestowane w rzeczywistych centrach przetwarzania danych, zostały opracowane z wykorzystaniem ponad 150 innowacji zainspirowanych przez klientów, które mogą niemal całkowicie wyeliminować typowe problemy z serwerami powodujące awarie, przestoje i utratę danych.

Źródło: http://www.dlp-expert.pl/news/id,222/czterogniazdowe_serwery_o_bardzo_duzej_gestosci_mocy_obliczeniowej__zapewniaja_klientom_szybki_zwrot_z_inwestycji_.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *