CeBIT, Hannover, Niemcy, Marzec 17, 2015 – CTERA Networks i Deutsche Telekom w dniu dzisiejszym poinformowały o nawiązaniu współpracy w zakresie uruchomienia nowych usług backupu danych do chmury oraz cloud storage na infrastrukturze operatora wykorzystujących platformę CTERA. Zgodnie z podpisaną umową, Deutsche Telekom wykorzysta rozwiązania CTERA dla swoich biznesowych klientów do świadczenia usług backupu, synchronizacji, udostępniania i współdzielenia danych oraz hybrydowych serwerów plików dla oddziałów firm.

chmura prywatna
CTERA Portal prywatna chmura dla firm

Zlokalizowane usługi cloud storage to obecnie główny wymóg rynków na całym świecie. Są one szczególnie ważne w Niemczech, gdzie zgodność z prawem i bezpieczeństwo posiadają najwyższy priorytet. Aby uzyskać pełne zaufanie klientów, w kwestii miejsca przechowywania danych, Deutsche Telekom postanowił, że dane przetwarzane przy pomocy systemu CTERA będą przechowywane w centrach danych, które fizycznie znajdują się na terenie Niemiec. Rozwiązanie CTERA będzie uruchomione na platformie EMC Atmos.

Pierwsze rozwiązanie zostało uruchomione już w dniu dzisiejszym. Deutsche Telekom ogłosił na swoich stronach dostępność nowej usługi „Zarządzalny Backupu do Chmury” – oferując klientom łatwe w zarządzaniu i bezpieczne rozwiązania do ochrony danych ze stacji roboczych i serwerów. Do wyboru mamy dwa modele chmury: publiczną i prywatną. Główny analityk firmy Gartner twierdzi, że skuteczna strategia tworzenia kopii zapasowych urządzeń końcowych, w średniej wielkości przedsiębiorstwach, daje możliwość oszczędzenia do 1,5 miliona EUR rocznie. Klienci nowej usługi ochrony danych od Deutsche Telekom mogą uniknąć problemów związanych z utratą danych tj. kradzieży lub awarii komputera, oszczędzając pieniądze i optymalizując wydajności organizacyjnej.

Kluczowe cechy oferty Deutsche Telekom bazującej na platformie CTERA:

  • CTERA dostarcza zunifikowane, centralnie zarządzane rozwiązanie do synchronizacji plików, backupu danych i serwerów plików dla zdalnych oddziałów firm
  • Wsparcie dla wielu platform: Windows, Mac OS, Linux, iOS i Android
  • Indywidualne klucze szyfrujące i obsługa Active Directory
  • Deduplikacja danych po stronie źródła optymalizująca obciążenie sieci
  • Możliwość uruchomienia usługi poza centrum danych Deutsche Telekom, wykorzystując do tego object storage w celu kontrolowania kosztów i skalowania usług – bez zależności od stron trzecich
  • Wielopoziomowa administracja, zmiana szaty graficznej, integracja z systemem bilingowym klienta i możliwość samoobsługi CTERA Portal

„Cloud backup i przechowywanie danych w chmurze nabiera tempa w Niemczech, ze względu na produktywność, administrację i oszczędność kosztów. Jednak firmy z Niemiec niechętnie korzystają z rozwiązań, które nie są w stanie odpowiednio zabezpieczyć danych” powiedział Ingo Marten, wiceprezes marketingu w Deutsche Telekom. „Nasza usługa „Zarządzanego Backupu do Chmury” zapewnia klientom jednocześnie wysoki poziom ochrony urządzeń, która jest łatwa do wdrożenia dla klienta oraz bezpieczeństwo i ochrona prywatności danych, na poziomie, który zaspokaja wymagania klientów korporacyjnych w Niemczech.”

„Ctera Networks szybko zidentyfikowała potrzeby klientów na terenie Niemiec i jest zadowolona z tego, że udało się tak szybko uruchomić ofertę, która w 100% pokrywa się oczekiwaniami rynku” powiedział Beate Lange, regionalny dyrektor sprzedaży DACH, CTERA Networks. „Jesteśmy bardzo dumni, z nawiązanej współpracy z Deutsche Telekom oraz z tego, że obecnie jesteśmy największym na świecie dostawcą platformy do uruchomienia usług w chmurze dedykowanych dla biznesu.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *