Szczecin , 20 marca 2015 – firma CTERA Networks, dostawca platformy, która umożliwia uruchomienie chmury prywatnej, publicznej lub hybrydowej na infrastrukturze klienta, poinformowała o uzyskaniu kolejnego, najnowszego patentu o numerze 13/205,238 REMOTE ACCESS SERVICE FOR CLOUD-ENABLED NETWORK DEVICES. Otrzymany patent potwierdza innowacyjność technologii wykorzystywanych przez firmę CTERA i ma na celu ochronę praw intelektualnych z nią związanych. Każdy kolejny patent uzyskany przez firmę CTERA potwierdza unikalność platformy Ctera Cloud Storage i jednocześnie zabezpiecza przed wykorzystaniem tych rozwiązań w systemach konkurencji.

Co zostało opatentowane?

Opatentowany został system zdalnego, scentralizowanego zarządzania przez sieć internet serwerami plików oraz ich użytkownikami w sposób bezpieczny i efektywny. Dodatkowa zaleta opatentowanej metody polega na tym, że dostęp do zdalnych serwerów plików jest chroniony przez firewall, jednocześnie nie wymagając otwierania na nim portów. Sprawia to, że instalacja urządzenia u klienta nie wymaga zmiany konfiguracji zabezpieczeń jego sieci. Patent obejmuje także nazewnictwo DNS, które jest nadawane dla każdego serwera plików od CTERA, co umożliwia skalowanie zarządzania do 10 000 serwerów plików i milionów stacji roboczych użytkowników w ramach jednego systemu.

patent
Otrzymany patent jest stosowany we wszystkich produktach CTERA, co sprawia, że rozwiązanie CTERA jest bezkonkurencyjne jeżeli chodzi o:

  • Scentralizowane zarządzanie serwerami plików i użytkownikami w zdalnych oddziałach firmy, które jest transparentne dla firewalla
  • Skalowalność obsługiwanych serwerów plików oraz stacji roboczych użytkowników do poziomu jaki obecnie wspiera CTERA

W dzisiejszych czasach, gdy firmy podejmują decyzję o wyborze rozwiązania nowej generacji do składowania danych, kluczowe są dwa tematy: skalowalność i scentralizowane zarządzanie oraz narzędzia do zarządzania rozproszoną infrastrukturą serwerów plików zarządzaną przez jedną platformę.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zarejestrowanym patencie to zapraszamy do zapoznania się z wnioskiem patentowy, który jest dostępny tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *