Wszystkie urządzenia, w każdej lokalizacji, wszystkie usługi:
Kompleksowe rozwiązanie dla dostępu, ochrony i zarządzania danymi w firmie.  

Szczecin – Maj 12, 2015CTERA Networks zaprezentowała nową wersję platformy CTERA Portal 5.0,  która prezentuje fundamentalną wizję firmy i jest jednocześnie flagowy produktem. Nowa wersja reprezentuje dwa lata ciężkiej pracy inżynierów, którzy mieli za zadanie ujednolicić i rozszerzyć możliwości platformy CTERA. Zadaniem CTERA Portal jest zapewnienie kompleksowego rozwiązanie dla firm, gwarantującego pełną prywatność, oraz możliwość zarządzania i zabezpieczenia danych firmowych. Platforma CTERA oferuje dużym przedsiębiorstwom (wiele oddziałów) i dostawcą usług (wielu klientów), rozwiązanie instalowane w całości na infrastrukturze klienta, które oferuje przechowywanie danych online i offline, z funkcjonalnością współdzielenia danych, zabezpieczenia danych i scentralizowanego zarządzania.

“CTERA pomaga dziesiątką tysięcy organizacji przekształcić istniejący dział IT w IT-as-a-Service, dostarczając ujednolicone rozwiązanie usług plikowych i ochrony danych, które ułatwiają pracę zarówno pracownikom jak i administratorom IT” powiedział Liran Eshel, CEO i założyciel CTERA Networks. “Nowa wersja 5.0, daje użytkownikom możliwość pracy na danych firmowych z każdego miejsca na świecie, a administratorom IT zarządzanie tymi danymi.”

CTERA Portal 5.0
CTERA Portal 5.0

Céline, marka mody LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton SA: “Jako jedna z wiodących luksusowych marek, Céline posiada oddziały na całym świecie. Nasi pracownicy oczekiwali, że dostarczymy im rozwiązanie, które zagwarantuje wydajności i mobilność. Wybraliśmy rozwiązanie CTERA ponieważ jest transparentne dla istniejącej infrastruktury oraz mimo dużej funkcjonalności jest proste w obsłudze.” – Dominique Guiffard, CIO

Funkcje i korzyści dla użytkowników i administratorów

CTERA 5.0 to kompleksowa platforma usług danych składająca się z oprogramowania oraz sprzętu, co sprawia, że jest prosta do wdrożenia i zarządzania. Platforma CTERA zawiera fizyczne serwery plików oraz oprogramowanie, które zapewnia backup danych, synchronizację i współdzielenie plików oraz przetwarzanie danych na urządzeniach mobilnych. Nowa wersja wprowadza szereg zmian, które mają na celu zwiększyć komfort pracy użytkowników oraz administratorów systemu:

  • Wsparcie dla każdej usługi danych w dowolnym miejscu: Platforma CTERA to jedyne rozwiązanie, które jednocześnie oferuje usługi zabezpieczenia danych, usługi synchronizacji i współdzielenia danych stworzone z myślą o firmach, oraz fizyczne serwery plików. Wersja 5.0 dodała dla serwerów plików funkcjonalność EFSS (Enterprise File Sync and Share), co w pewien sposób zwiększa wydajność chmury, gdyż umożliwia pracę na plikach synchronizowanych z chmurą z prędkością oferowaną przez sieć LAN.
  • Integracja z oprogramowaniem DLP i EEM: CTERA 5.0 umożliwia integrację z oprogramowaniem anti-malware, narzędziami do zarządzania urządzeniami mobilnymi w firmie (EMM) i systemami zabezpieczającymi przed utratą danych (DLP). Tym samym CTERA zapewnia kompleksową ochronę i zarządzanie danymi w firmie.
  • Wsparcie dla wszystkich urządzeń w firmie: CTERA dodała obsługę VDI i telefonów z systemem Windows, do już wspieranych systemów tj. Windows, Mac OSX, Linux, iOS i Android.
  • Komfort pracy użytkownika: Oprócz oferowania opcjonalnego dostępu do sieci LAN, CTERA 5.0 oferuje integrację z Microsoft Outlook, zintegrowane funkcje edycji dokumentów i zapewnia podgląd dokumentów z poziomu przeglądarki. W chiwili obecnej obsługiwanych jest prawie 50 formatów dokumentów, w tym pliki Microsoft Office, obrazy medyczne, dokumenty CAD, grafika wysokiej rozdzielczości i wiele więcej.
  • Elegancki i intuicyjny interfejs użytkownika: Interfejs użytkownika w CTERA 5.0 oferuje dostęp do wszystkich nowych funkcji, jest prosty w obsłudze i posiada nowoczesny wygląd. To sprawia, że użytkownicy szybko adoptują się w nowym środowisku, które rozwiązuje zagrożenie “Shadow IT”.

Live Nation Entertainment, największy na świecie organizator koncertów: “CTERA zautomatyzowała procesy backupu danych oraz umożliwiła uruchomienie na własnej infrastrukturze usługi synchronizacji i  udostępniania danych. CTERA 5.0 wspiera naszą wizję scentralizowanego zarządzania, gwarantuje kompleksowe rozwiązanie oraz łatwość obsługi.” – Matt McQuoid, Senior Director of IT Operations

Integracja synchronizacji danych do serwerach plików CTERA rozwiązuje wiele problemów

CTERA 5.0 łączy funkcjonalność konwencjonalnych serwerów plików z funkcjonalnością EFSS (Enterprise File Sync and Share) w jeden rozproszony system, który zapewnia wysoką wydajność i nieprzerwany dostęp do danych w chmurze przy połączeniu bezpośrednim do chmury lub za pośrednictwem serwera plików. Dzięki temu, że serwery NAS od CTERA posiadają natywną obsługę synchronizacji z chmurą CTERA Portal, pracownicy firm znajdujący się w różnych oddziałach w prosty. Lokalny serwer plików dodatkowo zapewnia dostęp do danych z prędkością sieci LAN czego nie oferują systemy bazujące tylko na chmurze, dodatkowo w razie awarii połączenia, nadal możemy pracować na danych.

Według firmy Gartner: “Integracja funkcjonalności EFSS na serwerach plików nie tylko może pomóc firmie w uregulowaniu wymianie danych i współpracy, ale również przyczynia się do zniechęcenia użytkowników z wykorzystywania nieautoryzowanych usług do współdzielenia danych,” zauważyli Gene Ruth i Alan Dayley, Research Directors w Gartner1.

CTERA Ecosystem 5.0
CTERA Ecosystem 5.0

Unisys, globalna firma informatyczna: “Duża funkcjonalność, bezpieczeństwo i możliwość integracji z innymi systemami sprawia, że platforma CTERA jest idealnym rozwiązaniem dla integratora systemów jak Unisys. Unisys Italia współpracuje z CTERA na projektach, które łącznie dostarczają platformę do setek tysięcy pracowników firm, które obsługuje Unisys.  Wersja 5.0 zmienia zasady gry, w tym momencie platformę CTERA możemy wdrożyć dosłownie wszędzie, ponieważ spełnia ona wymagania większości naszych klientów. ” – Paolo Venturini, Unisys Sales Manager

Wizja zunifikowanej usługi do przetwarzania danych została zrealizowana

“Platformę CTERA wdrożyliśmy już w 110 krajach, gdzie obsługujemy dziesiątki tysięcy firm. Uznanie zdobyliśmy dzięki oferowaniu różnych poziomów SLA, które obecnie są wymagane w organizacjach typu IT-as-a-Service,” powiedział Aron Brand, CTO of CTERA Networks. “Platforma CTERA umożliwia organizacją wdrożenie jednocześnie usług do zabezpieczenia danych oraz usługi prywatnej chmury, uważamy, że nasze rozwiązanie jest tym czego oczekuje większość organizacji, czyli zunifikowaną platformą do przetwarzania i zabezpieczenia danych firmowych.”

Dodatkowe materiały:

1Gartner [EFSS Changes How Users Deliver Data Services], [Gene Ruth, Alan Dayley],[May 29, 2014]

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *