CTERA Networks, lider cloud storage ogłosił, że rok 2012 zakończyli z rekordowym zyskiem. CTERA odnotowało 500 procentowy wzrost przychodu. Tak dobry wynik był możliwy dzięki dużemu zapotrzebowaniu na systemy umożliwiające synchronizację plików do chmury, współdzielenie plików w chmurze oraz backup danych do chmury.

wzrost-slupki-ceny-akcje-hossa-think-660

Zgodnie z ostatnio opublikowanym raportem MarketsandMarkets, rynek na cloud storage gateway do roku 2018 osiągnie 3.5 bilion dolarów, co rocznie będzie rósł o 80 procent. CTERA w 2009 roku jako pierwsza na świecie zaprezentowała rozwiązanie cloud storage gateway, od tamtego czasu niezmiennie jest liderem w tej dziedzinie, mając aktywnych dziesiątki tysięcy urządzeń i setki tysięcy użytkowników.

Przez ostatnie lata, CTERA znacząco rozbudowała swoją ofertę, tworząc jedyny w branży system łączący funkcjonalność lokalnego serwera NAS, pełniącego funkcję cloud storage gateway z synchronizacją plików i hybrydowym backupem. Rozwiązanie CTERA jest zarządzane z poziomu CTERA Portalu, który jest dedykowany zarówno dla dostawców usług internetowych jak i dużych korporacji. We Francji z CTERA Portalu korzysta znany operator telekomunikacyjny ORANGE, w Szwajcarii największy operator telekomunikacyjny w Europie tj. SWISSCOM, a w Hiszpanii z Ctera Portalu korzysta bank Santander i operator telekomunikacyjny Telefonica.

„Sukces zawdzięczamy naszej skalowalnej technologii oraz obecnemu popytowi na rozwiązania umożliwiające rozproszone przechowywanie danych w chmurze, łączenie zdalnych oddziałów z centralą i użytkowników mobilnych (BYOD).” powiedział Liran Eshel, założyciela i obecnego CEO, CTERA Networks.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *