CTERA Networks, lider rozwiązań cloud storage i dostawca usług Cloud49 poinformowały, o uruchomieniu pierwszego na rynku rozwiązanie hybrid storage, które w pełni spełnia wymagania certyfikacji US Federal. Nowa usługa nazywa się Cloud49 Backup AS (Advanced Security). W siedzibie klienta instalowany są CTERA cloud storage gateways, które bez problem replikują dane do Amazon GovCloud.

govcloud_events_banner

Cloud49 Backup AS wykorzystuje platformę CTERA cloud storage do zarządzania serwerami CTERA zainstalowanymi w siedzibie klienta lub agentami CTERA zainstalowanymi na serwerach klienta. Hybrydowa architektura umożliwia szybki dostęp do danych zgromadzonych na urządzeniach CTERA w sieci lokalnej, wykonywanie profesjonalnego backupu i szybkie odzyskanie danych w razie awarii. Natomiast chmura zapewnia łatwy i bezpieczny dostęp do danych z każdego miejsca na świecie, również z poziomu urządzeń mobilnych. Dodatkowo chmura przechowuje kopią zapasową danych zgromadzonych na lokalnych serwera CTERA zainstalowanych w siedzibie klienta, pełniących także funkcję NAS. W przypadku katastrofy naturalnej lub awarii lokalnego sprzętu nasze dane są zabezpieczone w chmurze, które w razie potrzeby w każdej chwili możemy odzyskać.

Cloud49 wykorzystuje AWS jako chmurę, zapewniając pełną elastyczność i skalowalność bez inwestycji w infrastrukturę. Usługa Backup AS uruchomiona przez Cloud49 na Amazon GovCloud uzyskała zgodność z wieloma certyfikatami tj. FISMA Moderate, ITAR, SSAE 16 (dawniej SAS70 Type II), FIPS 140-2, PCI DSS Level 1, ISO 27001 i HIPAA.

Wykorzystanie zaimplementowanych w CTERA bardzo rozbudowanych zabezpieczeń umożliwia Cloud49 zachować bezpieczeństwo danych w chmurze, ale również podczas przesyłania danych między chmurą, a lokalnie zainstalowanymi urządzeniami CTERA:

  • Szyfrowanie danych na urządzeniu lokalnym, w chmurze oraz podczas przesyłania kluczem AES-256;
  • Integracja z Active Directory & LDAP;
  • Prywatny klucz szyfrujący zapewnia dostęp do danych tylko dla właściciela danych;
  • SHA-1 zapewnia integralność danych;
  • Certyfikat X.509 uniemożliwia wykonywanie ataków typu man-in-the-middle.

CTERA ułatwia nam świadczenie usług profesjonalnej kopii zapasowej dla agencji federalnych i użytkowników Amazon GovCloud,” powiedział Nathaniel Gates , prezydent Cloud49. „W sektorze federalnym jesteśmy zobowiązani do zaoferowania hermetycznego rozwiązania, który przestrzega najsurowszych przepisów. Przez połączenie zabezpieczeń jakie oferuje technologia CTERA, certyfikowanego centrum danych Amazon oraz naszych najlepszych praktyk, jesteśmy w stanie zaoferować pierwsze hybrydowe rozwiązanie do ochrony danych, który spełnia wymagania certyfikacji US Federal.

„Zaprojektowaliśmy nasze rozwiązanie do obsługi różnych przypadków, bez kompromisów w zakresie bezpieczeństwa. Cieszymy się, że Cloud49 wykorzystuje te możliwości w swojej specjalistycznej ofercie.” powiedział Paul Stich , EVP North America at CTERA.

Cloud49 uruchomił swoje usługi na publicznej chmurze posiadającej solidny certyfikat SAS 70 Level II, tym samym eliminując konieczność inwestycji w infrastrukturę. Platforma do zarządzania CTERA Portal, charakteryzująca się wielowarstwową architekturą daje Cloud49 możliwość obsługi klientów bezpośrednio, ale także umożliwia świadczenie cloud storage innym firmom, którzy mogą uruchomić tego typu usługę pod własnym logiem.  Cloud49 dzięki temu, że CTERA Portal jest kompatybilny z różnymi platformami, nie jest ograniczona do korzystania tylko z usług Amazon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *