CTERA Networks, lider rozwiązań cloud storage, oraz firma Bluepoint Solutions, specjalista w systemach płatności i rozwiązań do zarządzania treścią dla instytucji finansowych poinformowały, że wspólnie stworzyły system, który jest dedykowany dla klientów unii kredytowej. Wspólny system ma na celu zapewnić efektywne oraz bezpieczne przechowywanie danych zarządzane przez cloud storage gateway firmy CTERA.

Bluepoint_Interior_WebSlide13

Zgodnie z raportem Credit Union National Association na terenie Stanów Zjednocznych działa 7,000 jednostek kredytowych (Credit Union), zrzeszających ponad 96 milionów członków. CU muszą stosować się do rygorystycznych przepisów i procedur ochrony danych, dokładnie takich samych jak obowiązują duże banki. Średnio w jednej placówce CU na pełny etat jest zatrudnionych tylko 33 pracowników, tak ograniczone zasoby ludzkie zmuszają CU do korzystania z najnowszych technologii dostępnych na rynku, które w łatwy sposób umożliwią bezpieczne przechowywanie danych.

Aktualnie wiele oddziałów CU wykonuje kopię danych przy pomocy tasiemek, jednak jest to już dość archaiczna metoda, która nie zawsze gwarantuje integralność danych kopi zapasowych. Wykonywanie kopi danych na tasiemki jest również czasochłonne, wymaga operatora, która ręcznie wymienia tasiemki i przetransportuje je poza siedzibę firmy.

Rozwiązanie Bluepoint-CTERA to hybrydowa chmura, zarządza się nią w bardzo prosty sposób przez intuicyjny interfejs graficznych uruchomiony w przeglądarce internetowej. System zapewnia bezpieczne przesyłanie danych w chmurze, a lokalnie urządzenia CTERA pełnią funkcję Network Attached Storage (NAS). Serwery CTERA w razie awarii umożliwiają szybkie odzyskanie danych z lokalnych kopi zapasowych przechowywanych na CTERA, podczas gdy Amazon Web Services (AWS) zapewnia ochronę przed katastrofami zgodnie z najważniejszymi standardami i wymogami regulacyjnymi. Dane lokalnie jak i w chmurze są zaszyfrowane kluczem 256-bit AES. Klucze szyfrujące są prywatne i zarządzane przez CU, który zachowuje pełną kontrolę nad dostępem do danych.

Nasi klienci wymagają wysokich standardów ochrony i odzyskiwania danych, w razie awarii sprzętu lub katastrofy dane muszą być szybko odzyskane ” powiedział Andrew Tilbury, CMO of Bluepoint Solutions. „ Do niedawna, solidne rozwiązania tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania były drogie i skomplikowane, a taśmy nie zapewniały niezawodności jakiej wymagają nasi klienci. Teraz jeden rozwiązanie może świadczyć usługę kopi zapasowej i serwera plików i co najważniejsze jest ono opłacalne oraz niezawodne.”

„Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Bluepoint i AWS,” powiedział Clay Rogers, dyrektor ds. rozwoju kanałów w CTERA. „Nasza hybrydowa architektura i zdolność do współpracy z infrastrukturą chmury Amazon S3 umożliwia firmie Bluepoint świadczenie bezpiecznej, opłacalnej i zoptymalizowanej  usługi dla tego wymagającego rynku.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *