Organizacja Info-Tech Research Group przedstawiła raport „Cloud Backup Gateways”, w którym przedstawiła wyniki badań, jakie przeprowadziła na dostawcach rozwiązań umożliwiających wykonywanie kopii danych do chmury, przy użyciu serwerów instalowanych w lokalnych sieciach. Rozwiązania izraelskiej firmy CTERA Networks zwyciężyło w dwóch z czterech kategorii otrzymując tym samym dwa wyróżnienia tj. „Champion” oraz „Trend Setter”.

CTERA Networks jako jedyna z sześciu firm znajdujących się w raporcie zasłużyła na odznaczenie Champion. Info-Tech Research Group jednocześnie zarekomendowało rozwiązania CTERA dla małych i średnich przedsiębiorstw, jak również dla oddziałów korporacji ze względu na rozsądną cenę, konsumenckie funkcje do współdzielenia danych i zaufanych partnerów tj. CISCO, EMC czy DELL.

“CTERA zasłużyła na tytuł Champion za oferowanie solidnego rozwiązania w konkurencyjnej cenie” powiedział John Sloan, analityk w Info-Tech Research Group. “CTERA otrzymała także nagrodę Trend Setter ponieważ ich atrakcyjne rozwiązanie wykracza poza normy tworzenia kopi zapasowych, wykorzystując usługi cloud do współpracy i będąc tzw. „korporacyjnym Dropbox-em

Firmy oceniano po kontem siły ich oferty oraz strategię działania. Info-Tech brał także pod uwagę wkład producentów w rozwuj danej kategorii.

“Rekomendujemy rozwiązanie CTERA naszym klientom jako kompleksowe, solidne rozwiązanie dla tworzenia kopii zapasowych, synchronizacji plików i mobilnego dostępu do danych,” powiedział Ben Tiblets. “Sposób w jaki CTERA zaprojektowała swoje rozwiązanie ułatwia małym i średnim przedsiębiorstwom na wdrożenie hybrydowego rozwiązania chmury, zachowując pełną kontrolę nad kosztami,” dodał.

CTERA wypełnia lukę między cloud storage i lokalnym przechowywaniem danych poprzez instalowanie w sieci lokalnej fizycznych urządzeń z funkcjonalnością serwerów NAS lub agentów instalowanych na lokalnych komputerach i serwerach, którymi zarządza się w sposób scentralizowany z poziomu Portalu CTERA. Umożliwia to usługodawcom i korporacją na dostarczenie usług cloud storage włącznie z wykonywaniem backupu, współdzielenie plików, cloud on-ramping i mobilną współpracą. CTERA Portal to jedyne rozwiązanie umożliwiające scentralizowane zarządzanie tysiącami podłączonych do chmury serwerów NAS i Agentów zainstalowanych na komputerach.

“CTERA została nazwana przez Info-Tech Research Group liderem szybko rozwijającego się rynku cloud storage drugi raz z rzędu,” powiedział Liran Eshel, CEO firmy CTERA. “Jesteśmy zobowiązani do kontynuowania naszych inwestycji w zakresie technologii i innowacji, zapewniając najwyższą jakość dla naszych klientów i partnerów.”

Pełny raport Info-Tech Research Group Cloud Backup Vendor Landscape można pobrać tutaj: http://www.ctera.com/infotech .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *