CTERA Networks Cloud Attached Storage®  i platforma firmy DellTM  DX Object Storage razem umożliwiają dostawcą usług IT i użytkownikom korporacyjnym uruchomienie zarządzanego systemu przechowywania danych. Umożliwia on łatwe współdzielenie danych i jednocześnie potrafi je dobrze zabezpieczyć.

Do zarządzania scentralizowanego wykorzystywany jest CTERA Portal zainstalowany na infrastrukturze serwerowej dostarczonej przez firmę Dell. Komfortowy dostępu do danych zgromadzonych na Portalu CTERA ze zdalnych lokalizacji zapewniają urządzenia CTERA tzw. cloud storage gateway.

Jest to idealne rozwiązanie dla korporacji, które poszukują rozwiązania do wydajnego zarządzania danymi w firmie, potrafiącego umożliwić korzystanie z nich w bezpieczny sposób dla zdalnych oddziałów firmy, czy pracowników mobilnych, którzy korzystając z danych firmowych używają laptopów podłączonych do sieci w różnych lokalizacjach.

To również świetny system dla dostawców usług IT, którzy chcieliby uruchomić usługę cloud storage dla swoich klientów biznesowych. Przykładem firmy, która wdrożyła rozwiązanie CTERA jest firma Swisscom, jeden z największych dostawców usług teleinformatycznych w Europie.

Kluczowe funkcje rozwiązania Dell DX Object Storage Platform i CTERA:

  • Hybrid Cloud: System CTERA to unikalna technologia wykorzystująca urządzenia cloud storage gateway, które łączą sieć LAN z chmurą. Co więcej urządzenia CTERA w sieci lokalnej mają funkcjonalność normalnego serwera NAS, udostępniając dane użytkownikom przy pomocy protokołów tj. CIFS, NFS, rsync, FTP, AFP, WebDAV i iSCSI.
  • Scentralizowane Zarządzanie: Z poziomu prostego panelu zarządzania systemu CTERA Portal można zarządzać każdą usługą chmury, urządzeniami w zdalnych lokalizacjach i użytkownikami.
  • Kompleksowa Ochrona Danych: Pełny zestaw funkcji tworzenia kopii zapasowych i odzyskiwania danych umożliwia wykonywanie kopii na poziomie plików i bloków (bare metal), które lokalnie są wykonywane na urządzenia CTERA, a następnie z nich kopiowane do chmury uruchomionej na Platformie Dell DX Object Storage.
  • Skalowalność: Platforma firmy Dell DX Object Storage potrafi być rozbudowywana w trakcie pracy bez wpływu na działanie całego systemu, Dell zapewnia, że ich rozwiązanie bez problemu obsłuży biliony plików co daje petabajty danych. Natomiast CTERA Portal można skalować do obsługi kilkudziesięciu tysięcy użytkowników i urządzeń zdalnych.

Więcej o platformie DX Object Storage i rozwiązaniu CTERA znajdziesz na stronie Dell:

1. Dell DX Object Storage Platform i CTERA Networks: Udostępniły gotowe rozwiązanie chmury dla prywatnych przedsiębiorstw i dostawców usług IT.

2. http://www.dell.com/us/enterprise/p/powervault-dx6000/pd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *