CTERA Networks producent zaawansowanych systemów Cloud Storage udostępnił oprogramowanie na urządzenia mobilne z sytemem operacyjnym Apple iOS oraz Android.  Jest ono skierowane do użytkowników biznesowych poszukujących bezpiecznego dostępu do plików i kopii zapasowych danych.

Nowe oprogramowanie jest dostępne bez dodatkowych opłat dla użytkowników systemu CTERA, umożliwia bezpieczny dostęp do danych przechowywanych na rozwiązaniach CTERA tj. C200, C400 czy C800.

Użytkownicy mają dostęp do danych przez urządzenia mobilne, mogą je pobierać, wgrywać lub otwierać. Ale tak naprawdę kluczową funkcją jest bezpieczeństwo, użytkownik ma pewność, że postronne osoby nie mają dostępu do jego danych.

CTERA w ofercie posiada kilka urządzeń począwszy od prostych rozwiązań Cloud Plug wielkości zasilacza do komórki, do którego podłącza się dysk USB, do zaawansowanych ośmiodyskowych macierzy C800 obsługujących RAID z dyskami o maksymalnej wielkości 4 TB każdy. Firma CTERA sprzedaje swoje rozwiązania tylko przez swoich partnerów, w Polsce autoryzowanym partnerem jest firma EPA Systemy Sp. z o.o.

Przed wprowadzeniem nowej aplikacji mobilnej na urządzenia z systemem iOS oraz Android CTERA umożliwiała klientom na zdalny dostęp do danych z urządzeń mobilnych przez przeglądarkę internetową. Jednak ten rodzaj połączenia nie wspierał szyfrowanego połączenia.

Szyfrowanie jest ważne w przedsiębiorstwach, dla których korzystanie z urządzeń mobilnych staje się coraz bardziej powszechne.

Rozwiązania Cloud Storage firmy CTERA są w pełni kompatybilne z technologią Active Directory oraz LDAP. Dzięki szyfrowaniu firmy mogą pozwolić sobie na danie dostępu do danych użytkownikom z poziomu urządzeń mobilnych ponieważ mają pewność, że połączenie jest dobrze zabezpieczone.

Wszystkie dane i połączenia w systemach CTERA są szyfrowane, gwarantuje to użytkownikom prywatność i bez znaczenia jest to czy dane są przechowywane na dzierżawionych serwerach lub czy korzystamy z nich przez sieć WAN, zawsze mamy pewność, że dane są prawidłowo zabezpiecznone.

Rozwiązania CTERA są przeznaczone dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Obecnie jednak firma CTERA ma coraz więcej wdrożeń w korporacjach mających dużą ilość oddziałów lub pracowników pracujących zdalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *