Cisco potwierdziło powstanie chmury obsługującej routing oraz nowej marki o nazwie Cisco Cloud Connected Solution, która będzie świadczyła usługi w chmurze.

Cisco Cloud Connectors — to oprogramowanie wbudowane w platformę Cisco Integrated Services Router (ISR) G2 w celu polepszenia wydajności, dostępności i bezpieczeństwa aplikacji działających w chmurze. Cisco wprowadziło CC (Cloud Connectors) do usług tj. Cisco Hosted Collaboration Services (HCS), ScanSafe Web oraz do CTERA Cloud Storage, która pojawi się na platformie UCS w serii E .

Cisco poinformowało, że ich partnerzy mogą rozwijać Cloud Connectors wykorzystując program Cisco CloudVerse w celu dostosowania usługi do potrzeb indywidualnych klientów.

Razem z funkcjonalnością Cloud Connectors został zaprezentowany Cisco Cloud Services Router 1000v — wirtualny router, oferujący funkcjonalność VPN w chmurze — oraz nowy router ASR: który w wersji 1002-X, oferuje przepustowość 36 Gbps. Prawidłowe hostowanie usług dla oddziałów firm jest gwarantowane przez moduły serwerowe UCS z serii E dostępne w platformie ISR G2.

Cisco w celu optymalizacji udostępniania aplikacji w chmurze wdrożyło do platform ISR oraz ASR odpowiedzialnych za routing technologię widoczności i sterowania aplikacjami (AVC).  Jest to również aktualizacja fizyczna dla Cisco WAAS i wirtualna WAN poprzez optymalizację urządzeń w technologii klastrów: tzw. scale-as-you-grow w modelu zwanym „AppNav”, który jest oferowany jako sprzęt Cisco Wide Area Virtualization Engine (WAVE) lub jako oprogramowanie Cloud Services Router.

Praveen Akkiraju, wiceprezes i dyrektor generalny Cisco Services Routing Technology Group, zwraca uwagę, że należy korzystać z inteligentnej platformy routingu i lepiej zoptymalizować sieć WAN, aby klient końcowy był zadowolony z działania usług udostępnianych w chmurze.

„Cisco Cloud Connected Solution re-definiuje architekturę WAN kluczowymi innowacjami, które wykorzystują inteligencję sieci, jako krytyczne przy wdrożeniu chmury poprzez umieszczenie większej funkcjonalności w tradycyjnym routingu, pozwala to użytkownikom na optymalne wykorzystanie funkcjonalności chmury” powiedział Akkiraju.

Cloud Connected Solution dotyka dwóch obszarów, które obecnie najbardziej są wspierane przez Cisco tj. rozwój cloud computing oraz CloudVerse.

Źródło: http://www.crn.com/news/networking/240001876/cisco-live-new-cloud-routing-software-services.htm

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *