CTERA C200

CTERA Networks – firma specjalizująca się w systemach do magazynowania i ochrony danych dedykowanych dla małych i średnich firm, realizowanych za pośrednictwem platformy Cloud Attached Storage, hybrydowego rozwiązania składającego się z usług tzw. „chmury” oraz montowanego po stronie klienta sprzętu do przechowywania danych – wprowadziła do oferty urządzenie CTERA C200.

Utrata dokumentów i innych plików z powodu wirusa lub awarii dysku to czarny scenariusz dla każdej firmy. Związany z kosztami, stresem i rozgoryczeniem. Konieczność ponownego wprowadzania danych, tworzenia dokumentów, odbudowy bazy adresów i kontaktów dopełnia całości. Wiele cennych informacji przepada jednak bezpowrotnie, a konsekwencje potrafią być dla firmy bardzo niebezpieczne.

By temu zaradzić i kompleksowo zabezpieczyć pliki przechowywane na różnych firmowych komputerach. CTERA zaoferowała małym i średnim firmom w Polsce przystępny cenowo system do archiwizacji danych.

Zintegrowane rozwiązanie, które trafia do klienta, składa się z serwera C200 oraz oprogramowania PC Agent. Aplikację instaluje się na każdym zabezpieczanym komputerze. Odpowiada za tworzenie kopii zapasowej i jej transfer przez sieć do serwera C200. W urządzeniu tym, mieszczącym dwa dyski twarde SATA II 3,5″ o pojemności do 2TB każdy (4TB łącznie z możliwością rozbudowy), przechowywana są kopie zapasowe. CTERA C200 może zarazem pełnić funkcję tradycyjnego dysku sieciowego.

„Zaproponowany przez CTERA Networks system różni się od innych, pozornie podobnych rozwiązań” – przekonuje Grzegorz Bielawski, manager ds. systemów sieciowych w EPA Systemy. „Przede wszystkim do użytkownika trafia zintegrowany, automatycznie działający produkt, który w krótkim czasie i bez zbędnych zabiegów, a także technicznej wiedzy zapewni nawet 20 firmowym komputerom bezpieczeństwo danych.”

Szybki transfer zbiorów w sieci wspomaga wbudowane w serwer C200 łącze Gigabit LAN. Administrator lub właściciel firmy poprzez łatwy w obsłudze panel administracyjny serwera (dostęp przez przeglądarkę internetową) może zdalnie monitorować i zarządzać wszystkimi procesami backupu. Za jego pośrednictwem przywraca się także dane – całe partycje lub pojedyncze pliki.

Dostęp do zarchiwizowanych zbiorów jest zabezpieczony hasłem – oddzielnym dla każdego użytkownika. Urządzenie podczas pracy pobiera tylko 50W energii.

CTERA C200 oraz PC Agent wspierają także archiwizację danych przechowywanych na wykorzystywanym w firmie tradycyjnym serwerze, pracującym pod kontrolą Windows Server z serwerem bazodanowym SQL Server oraz serwerem pocztowym MS Exchange. W standardowym pakiecie znajduje się jedna licencja serwerowa.

System współpracuje także z usługą Virtual Cloud Drive, obsługiwaną przez firmę CTERA. Umożliwia ona przechowywanie kopii danych na zdalnych, zabezpieczonych serwerach. Transfer danych z urządzenia C200 na zdalny serwer dokonuje się automatycznie przez Internet, a przesyłane pliki – dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa – są szyfrowane.

Pakiet startowy, obejmujący serwer i oprogramowanie PC Agent z licencją na 20 komputerów, kosztuje 4990 PLN netto. Dodatkowy pakiet 20 licencji na aplikację PC Agent kosztuje 800 PLN netto.

Pakiet oprogramowania PC Agent oraz serwer CTERA C200 do ochrony danych w małych i średnich firmach dostępny jest w firmie EPA Systemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *