Listopad 17, 2014 – Szczecin – Qsan Technology Inc., producent profesjonalnych macierzy dyskowych typu SAN i Unified Storage, zaprezentował nowe dwunastodykowe modele z serii AegisSAN Q500. Pamięci masowe z serii Q500 są dedykowane do pracy w środowisku SAN, w którym zapewnią niezawodność, wydajność i niski poziom utrzymania. Nowe dwunastodyskowe modele jako pierwsze z serii Q500 obsługują Copy-to-Flash Data Protection (C2F) i SSD Caching dla SAN (iSCSI oraz Fibre Channel).

Copy-to-Flash-Data-Protection Qsan Q500
Copy-to-Flash-Data-Protection Qsan Q500

 

Seria Q500 została tak zaprojektowana, aby zapewnić dużą wydajność i niezawodność przy jednoczesnych niskich kosztach utrzymania. Sieciowe pamięci masowe z serii Q500 posiadają złącza 1GbE i 10GbE dla iSCSI oraz 8G i 16G dla FC (Fibre Channel). Macierz dyskowe są wyposażone w procesor Intel Briarwood Designed i funkcję Copy-to-Flash Data Protection, opcjonalnie można otrzymać wersję z dwoma kontrolerami pracującymi w trybie active-active oraz z licencją SSD Caching dla SAN (iSCSI oraz Fibre Channel).

Najważniejsze cechy:

  • 16G/8G FC (Fibre Channel)
  • 1GbE/10GbE  iSCSI
  • Copy-to-Flash Data Protection
  • Multi-pathing i Load balancing
  • SSD Caching
  • Dual Active Controllers dla High Availability
  • VAAI Certified
  • Lepsza wydajność dzięki QiSOE/fcQiSOE hardware offloading
  • Thin Provisioning, Snapshots

Copy-to-Flash Data Protection (C2F)

Najnowsze 12 dyskowe modele z serii Q500 obsługują technologię Copy-to-Flash Data Protection (C2F). Technologia C2F w razie awarii zasilania zapisuje dane z pamięci cache kontrolerów na stały nośnik jakim jest pamięć flash. Jakie to ma zalety w porównaniu do podtrzymywania pamięci cache w sposób bateryjny? Przede wszystkim pamięć flash może przechowywać dane przez nieokreślony czas, natomiast moduły BBM 4GB pamięci cache były w stanie podtrzymać maksymalnie przez 72 godziny, jeżeli w tym czasie nie przywróciliśmy zasilania to dane były bezpowrotnie tracone.

SSD Caching dla odczytu i zapisu danych

Wykorzystując technologię SSD caching możemy znacznie zwiększyć wydajność macierzy w momencie gdy korzystamy wolnych dysków HDD z interfejsem SATA lub SAS NL. Połączenie wolnych dysków HDD do przechowywania danych i szybkich dysków SSD do buforowania danych daje nam rozwiązanie, które mimo wykorzystywania tanich wolnych dysków HDD jest w stanie dostarczyć osiągów, które bez problemu zaspokoją wymagania wielu aplikacji biznesowych, gdzie wydajność IOPS ma znaczenie.

Wysoka dostępność i niezawodność

Każda macierz Qsan z serii Q500 jest dostępna w opcji z dwoma kontrolerami, które pracują w trybie HA (active-active). Dzięki takiej konfiguracji macierz dostarcza dwa razy lepszą wydajność, niż w przypadku jednego kontrolera, jednocześnie zapewniając wysoką dostępność. Awaria jednego kontrolera nie ma wpływu na działanie usług uruchomionych na macierzy, wynika to z tego, że kontrolery w czasie rzeczywistym replikują swój cache, więc w razie ewentualnej awarii jednego kontrolera, drugi natychmiast przejmuje jego zadania. Taka konstrukcja jest dedykowana dla firm, które poszukują rozwiązania do przechowywania ważnych danych firmowych i hostowania usług, do których brak dostępu generuje duże straty finansowe dla firmy.

Hardware Offloading

Qsan razem z firmą Intel jako pierwsi na świecie zaprezentowali sprzętowy kontroler iSCSI. Żeby tego było mało Qsan opatentował technologię QiSOE i fcQiSOE, która sprawia, że dla protokołów iSCSI oraz Fibre Channel obciążenie procesora w kontrolerach sprzętowych RAID spada o 30%, a wydajność IOPS kontrolera wzrasta o 25%.

Wirtualizacja

Macierze dyskowe z serii AegisSAN Q500 otrzymały certyfikaty zgodności z VMware VAAI, Citrix i Hyper-V.

Dostępne modele z obsługą Copy-to-Flash Data Protection:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *