Firma QNAP zaprasza do wzięcia udziału w beta testach aplikacji Container Station 3.0. Container Station jako jedyna integruje lekkie technologie wirtualizacyjne LXD, Docker® i Kata, dzięki czemu można korzystać z wielu odizolowanych systemów Linux® na serwerze QNAP NAS i pobierać aplikacje z wbudowanego rejestru Docker® Hub/Serwera obrazów LXD. Dzięki dużej funkcjonalności i łatwej obsłudze pozwala każdemu użytkownikowi QNAP NAS na tworzenie i uruchamianie aplikacji kontenerowych.

Container Station to aplikacja dostępna dla urządzeń QNAP NAS z procesorami ARM i x86 pozwalająca rozszerzyć możliwości urządzenia w sposób niemal nieograniczony bez generowania znaczącego obciążenia dla systemu QTS lub QuTS hero. Nowa wersja aplikacji, która została udostępniona do beta testów wprowadza szereg zmian i udoskonaleń dających jeszcze większe możliwości. Przede wszystkim zmianie uległ interfejs użytkownika, obecnie przebudowany zgodnie z UI nowych aplikacji QNAP, dając większą wygodę w tworzeniu i zarządzaniu urządzeniami, ale też pozwalający lepiej monitorować wykorzystywane przez nie zasoby.

  

Ułatwieniu uległo też zarządzanie konfiguracją kontenerów. Obecnie aby możliwa jest zmiana konfiguracji online i aktualizacja w czasie rzeczywistym, a następnie tworzenie nowych kontenerów: działających lub zatrzymanych.

Administratorzy i użytkownicy docenią też możliwość zapamiętania poleceń wykonywanych w kontenerach. Dzięki możliwości zapisania poleceń na liście często używanych, kolejne wywołanie komendy ograniczy się do wybrania jej z podręcznej listy. Często używane aplikacje lub kontenery można zapisać jako szablony, co eliminuje potrzebę ich ciągłego wyszukiwania i pobierania. Nowa wersja wprowadza również lepszą współpracę z środowiskiem Kubernetes, pozwalając uruchomić środowisko K3s bezpośrednio na QNAP NAS.

Według raportu Gartnera do 2025 r. 85% organizacji na całym świecie będzie miało w swoim środowisku operacyjnym aplikacje kontenerowe. Wraz z rosnącą popularnością kontenerów i coraz większą liczbą wdrażanych aplikacji, serwer QNAP NAS może pomóc we wdrożeniu jednowęzłowego rozwiązania Kubernetes (K3s) do testowania przed przeniesieniem do chmury. Usługa ta jest nie tylko bezpłatna, ale także zapewnia bardziej wydajny sprzęt.

Maszyna wirtualna, LXD, Docker® i Kata – wszystkie mogą się przydać
W wielu przypadkach użycia maszyna wirtualna jest idealnym rozwiązaniem do wdrożenia dla systemów o stałych zasobach. W ostatnich czasach idealnym wyborem dla administratorów chcących wdrażać niezwykle lekkie systemy operacyjne stało się rozwiązanie LXD i Docker®. Tymczasem Kata jest idealnym rozwiązaniem dla firm i użytkowników indywidualnych, zapewniając większe bezpieczeństwo. Coraz wyższy poziom zaawansowania i coraz więcej możliwości wyboru sprawiły, że dostosowanie strategii wirtualizacji do własnych potrzeb jest o wiele łatwiejsze.

Wersja beta

Wkrótce dostępna będzie nowa aplikacja Container Station, zapewniająca odświeżony interfejs użytkownika i obsługę VLAN dla elastycznego wdrażania kontenerów. Firma QNAP zaprasza do dołączenia do programu testowego Container Station 3.0 Beta i korzystanie z jego nowych funkcji w pierwszej kolejności. Przesyłając nam swoją opinię pomagasz tworzyć przyszłe wersje aplikacji Container Station.

Wersja beta dostępna tutaj: https://www.qnap.com/pl-pl/software/container-station

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *