CommVaultFirma CommVault, producent oprogramowania do ochrony i zarządzania danymi cyfrowymi, poinformowała o rozpoczęciu działalności w Polsce i otworzeniu regionalnego biura w Warszawie. Firma jest znana polskim klientom głównie dzięki swojemu flagowemu oprogramowaniu do tworzenia kopii zapasowych, Simpana. W pierwszym etapie bezpośredniej obecności na polskim rynku, CommVault skupi się zarówno na rozbudowie kanału sprzedaży, jak i zespołu. Na jego czele stanie Agnieszka May-Sadowska.

„Polska to dla nas jeden z kluczowych rynków w Europie Środkowej. Charakteryzuje się silną gospodarką i dużym potencjałem wzrostu dla naszych rozwiązań. Obecnie, w dobie spowolnienia gospodarczego, klienci analizują strukturę całkowitych kosztów posiadania (TCO) i szukają sposobów na ich optymalizację. Chcą zrobić więcej za mniej – uprościć procesy, skuteczniej zarządzać swoją infrastrukturą IT i tym samym zredukować koszty operacyjne. Sądzimy, że firma CommVault ze swoją ofertą, dobrze wpisuje się w te potrzeby” – powiedziała Agnieszka May-Sadowska, Vice President Sales na region Eastern – zarządzająca polskim oddziałem CommVault.

Kluczowym produktem oferowanym na polskim rynku będzie Simpana 10®, pakiet oprogramowania do zarządzania danymi. Te oraz inne rozwiązania przeznaczone są dla szerokiego grona klientów końcowych o różnej wielkości i dla różnych branż oraz sektorów.

„CommVault nie planuje sprzedaży bezpośredniej do klientów końcowych. Prowadzimy działania handlowe w tradycyjnym modelu – dystrybutor-partner-klient końcowy. Jednym z pierwszych zadań stojących przed polskim oddziałem będzie wybór lokalnego dystrybutora z wartością dodaną (VAD)” – powiedziała Agnieszka May-Sadowska.

Za zarządzanie kanałem partnerskim odpowiadać będzie Ryszard Regucki, Channel Director na region Eastern.

W ramach procesu budowy kanału partnerskiego, CommVault nawiązał współpracę z polskim integratorem, firmą WASKO S.A. Nowy partner prowadzi działalność od 25 lat i zajmuje się produkcją oprogramowania, a także realizacją kompleksowych usług w zakresie wdrażania, utrzymania i eksploatacji systemów informatycznych.

„WASKO to jeden z czołowych integratorów na polskim rynku. Zaprosiliśmy tę firmę do współpracy zarówno ze względu na wysoki poziom merytoryczny, jak i silną specjalizację oraz poziom świadczonych usług wsparcia. Profil naszego partnera oraz jego doświadczenie w integracji rozwiązań pochodzących od różnych producentów stanowią doskonałe uzupełnienie naszej oferty” – dodaje Agnieszka May-Sadowska.

Kolejnym krokiem rozwoju polskiego przedstawicielstwa będzie wzmocnienie zespołu o osoby odpowiedzialne za działania sprzedażowe i wsparcie techniczne dla polskich partnerów i klientów końcowych. Jak przyznaje dyrektor polskiego oddziału CommVault, rekrutacja jest w toku. Proces ten powinien zakończyć się do końca wakacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *