Jak wynika z najnowszego raportu IDC, w pierwszym kwartale 2014 roku Cisco było czołowym dostawcą rozwiązań serwerowych x86 typu blade w Ameryce Północnej. Firma zanotowała we wspomnianym okresie 39 proc. wzrost przychodu z biznesu serwerowego, co jest zdecydowanie najlepszym wynikiem spośród wszystkich producentów. Cisco umocniło się tym samym na drugim miejscu globalnie wśród producentów serwerów blade oraz w pierwszej piątce wszystkich producentów serwerów.

Cisco świętuje 5 lat Cisco UCS
Pięć lat temu Cisco zrewolucjonizowało rynek IT, prezentując Unified Computing System (UCS). Rozwiązanie to wprowadziło jedną, zintegrowaną architekturę dla systemów sieciowych, obliczeniowych oraz storage’owych, co znacznie ułatwiło firmom zarządzanie zasobami IT. Od tego czasu, mimo trudnych warunków ekonomicznych, Cisco systematycznie zwiększa swój udział w rynku. Innowacje w dziedzinie automatyzacji i wirtualizacji, unikalne dla Cisco UCS, sprawiają, że jest to platforma pierwszego wyboru zarówno przy rozwijaniu korporacyjnych chmur prywatnych, jak też chmur publicznych na potrzeby dostawców usług na całym świecie.

Wraz z partnerami technologicznymi, Cisco stworzyło nową kategorię rozwiązań zintegrowanej infrasruktury IT, które dziś są wiodącymi na rynku: VSPEX z EMC, FlexPod z NetApp oraz vblock z VCE. Z kolei współpracując z czołowymi producentami oprogramowania takimi jak Microsoft, Oracle czy SAP oraz dystrybutorami Hadoop, Cisco wciąż rozwija i optymalizuje swoje rozwiązania, czyniąc je idealnymi do obsługi zaawansowanych aplikacji biznesowych.

– Debiut UCS w 2009r. przyniósł rynkowi serwerowemu największą innowację od ponad dekady. Wystarczyło 5 lat, by Cisco stało się jednym z kluczowych graczy w tym segmencie, a UCS został wdrożony w ponad 33 tys. firm na całym świecie. Również firmy w Polsce coraz częściej wybierają UCS, bowiem rozwiązanie to przekłada się w bezpośredni sposób na efektywność ich biznesu. Jesteśmy przekonani, że nasze kolejne innowacje, takie jak Cisco ACI (Application Centric Infrastructure) jeszcze bardziej przyspieszą wzrost biznesu serwerowego Cisco – powiedział Grzegorz Dobrowolski, Dyrektor ds. Sprzedaży Rozwiązań Data Center & Virtualization w Cisco Poland.

Cisco UCS – fakty i liczby:

  • Obecnie ponad 3 850 partnerów sprzedaje rozwiązania USC firmy Cisco.
  • Ponad 50% partnerów Cisco specjalizuje się w technologii UCS.
  • W ciągu ostatnich 5 lat ponad 33 000 firm wdrożyło systemy Cisco UCS. W tym 75% przedsiębiorstw, które znalazły się na prestiżowej liście Fortune 500.
  • Do Cisco UCS należą 94 światowe rekordy w testach wydajności obsługi aplikacji biznesowych.
  • Magiczny Kwadrant Gartnera z 2013 r. uznaje Cisco za lidera w kategorii serwerów blade.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *