ts4400d04_m1Buffalo Technology, japoński producent serwerów NAS zaprezentował nowy model z serii  TeraStation. Czterodyskowy TeraStation 4400 (TS4400) to pierwszy serwer NAS z serii TeraStation, który jest dostarczany przez firmę Buffalo bez zamontowanych dysków twardych. W TeraStation 4400 możemy zainstalować dyski 3.5”  o pojemności 1, 2, 3 lub 4TB. Nowy model został wyposażony w 2GB pamięci RAM w wersji DDR3 oraz bardzo wydajny procesor Intel Atom D2550 Dual-Core.

Serwery NAS od Buffalo z rodziny TeraStation oferują szereg funkcji biznesowych, włącznie z systemem do monitoring obsługującym kamery IP, który bazuje na oprogramowaniu SolaraTec Phoenix.

TS4400 oferuje dużą wydajność, zarówno dla funkcji NAS jak i iSCSI, ma pełne wsparcie dla Active Directory oraz nowy, bardziej intuicyjny interfejs graficzny. TS4400 posiada mnóstwo profesjonalnych funkcji do wykonywania kopi zapasowych danych. Najważniejsze to możliwość wykonywania replikacji w czasie rzeczywistym między dwoma serwerami z serii TS oraz to, że razem z serwerem otrzymujemy 10 darmowych licencji oprogramowania NovaStor NovaBACKUP.

W przypadku zainstalowania w modelu TS4400 więcej niż jednego dysku, będziemy mieli możliwość skonfigurowania RAID-a, możliwość wymiany uszkodzonych dysków podczas pracy serwera sprawia, że czas usunięcia awarii jest krótki i nie ma wpływu na działanie usług uruchomionych na serwerze.

Paul Hudson, Dyrektor Sprzedaży na Północną Europę w Buffalo Technology, powiedział: “Ten wysokiej klasy skalowalny serwer łączy w sobie technologię NAS i ISCSI. Swoimi możliwościami idealnie wpasowuje się w wymagania jakie małe i średnie firmy stawiają sieciowym pamięciom masowym. Zaletą tego modelu jest brak dysków w serwerze, więc to klient decyduje jakie i ile dysków zamontuje. Na początek wystarczy jeden, w przyszłości wraz ze wzrostem zapotrzebowania firmy mogą dokładać kolejne dyski lub zamieniać już zainstalowane na nowe o większej pojemności.”

TS4400 posiada dwa szybkie porty sieciowe o przepustowości Gigabit Ethernet, dwa porty USB 3.0 i USB 2.0. Serwerem Buffalo zarządzamy przez przeglądarkę internetową, dodatkowo Buffalo dostarcza mobilne aplikacje, które umożliwiają dostęp do danych z poziomu urządzeń z systemami iOS, Android i Windows. 

Dostępność

TeraStation 4400 jest już dostępny w sprzedaży na ternie Polski w cenie  2090PLN BRUTTO. Więcej szczegółów znajdziecie na stronie firmy EPA Systemy Sp. z o.o. – oficjalnego dystrybutora Buffalo w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *