Firma Buffalo Technology zaprezentowała nową serię serwerów NAS klasy enterprise, od innych serwerów NAS produkowanych przez znaną japońską firmę Buffalo wyróżnia ją sprzętowy iSCSI.TS7000 intel xeon

Jako pierwsze do sprzedaży trafiły dwa modele TeraStation 7120r oraz TeraStation 7120r Enterprise, obie macierze w obudowie rack 2U mają miejsce na 12 dysków Sata. Serwery mają po cztery Gigowe porty Ethernet i kontrolery dysków bazujące na procesorach quad-core Intel Xeon, oba modele mają możliwość rozbudowy pamięci RAM w celu zwiększenia wydajności.

Zgodnie z tym co mówi Buffalo, nowa seria TeraStation 7000 jest dedykowana dla przedsiębiorstw poszukujących ekonomicznego i skalowalnego rozwiązania pamięci masowej RAID do dużych sieci i krytycznych aplikacji biznesowych.

Przedsiębiorcy trzymają coraz więcej danych i wielu z nich może skorzystać ze skalowalnych urządzeń archiwizujących dane w sposób scentralizowany, powiedział Paul Hudson, dyrektor sprzedaży w firmie Buffalo na Północną Europę. Nowa seria TeraStation 7000 zapewnia osiągi, które bez problemu spełnią oczekiwania każdej firmy.

TeraStation 7120r będzie sprzedawany w dwóch wersjach, o pojemności 8TB i 12TB. Producent zaznaczył, że dyski będą tylko w pierwszych czterech kieszeniach. Cena odpowiednio będzie wynosiła £2,830 i £3,130. Obie wersje, będą miały możliwość dołożenia kolejnych dysków do pozostałych ośmiu zatok. Kontroler jest taktowany procesorem 3.1GHz Xeon E3-1225, który jest obsługiwany przez 4GB pamięci RAM w wersji DDR3 ECC.

Natomiast wersja TeraStation 7120r Enterprise będzie miała obsadzone wszystkie zatoki dyskami, co w sumie da pojemność 24TB. Koszt takiego rozwiązania to £5,950, kontroler będzie wykorzystywał procesor 3.4GHz E3-1275 i 8GB pamięci RAM w wersji DDR3 ECC.

Oprogramowanie serwerów NAS Buffalo TeraStation umożliwa skonfigurowanie targetów iSCSI i dodatkowo w celu zabezpieczenia danych składowanych na serwerach Buffalo ustawienie synchronicznej replikacji w czasie rzeczywistym między dwoma modelami z serii TeraStation.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *