Buffalo Technology przedstawił pierwszy na świecie przenośny dysk twardy z dwoma interfejsami Thunderbolt i USB 3.0. Nowy model Buffalo MiniStation  obsługujący Thunderbolt umożliwia przesyłanie danych z prędkością 10Gbps, co jest dwa razy więcej niż oferuje USB 3.0.

Urządzenie jest w pełni kompatybilne z Apple MacBook i komputerami Mac, a wkrótce będzie można go podłączać przez port Thunderbolt także do komputerów z systemem Windows dostarczanych przez Lenovo, HP, Sony i Acer, które potwierdziły, że ich najnowsze produkty będą wyposażone w port Thunderbolt. MiniStation Thunderbolt to idealne rozwiązania dla użytkowników Mac, którzy oczekują lepszych osiągów niż oferuje USB 3.0. Paul Hudson, Dyrektor Sprzedaży w firmie Buffalo powiedział:

„Nasze badania rynku pokazały, że obecnie na rynku nie ma przenośnego dysku twardego ze złączem Thunderbolt. Dlatego właśnie stworzyliśmy Buffalo MiniStation Thunderbolt, który jest pierwszym przenośnym dyskiem z dwoma interfejsami USB3.0 oraz Thunderbolt.”

MiniStation Thunderbolt ma estetyczny, wyrafinowany wygląd z elegancką, aluminiową obudową z wbudowanymi LED-ami, gustownie oświetlającymi pracujący dysk. MiniStation Thunderbolt jest kompatybilny z Mac OS X Time Machine, co czyni go idealnym rozwiązaniem do backupu komputerów z systemem Mac.

Hudson dodał: „Jest to pierwszy na świecie przenośny dysk zapewniający przepustowość 5 GBps dla USB 3.0 oraz 10 GBps dla technologii Thunderbolt, która została wynaleziona przez Intel w celu dostarczenia maksymalnej przepustowości. Nowy przenośny dysk umożliwia przenoszenie danych znacznie szybciej niż do tej pory.”

Dostępność

Buffalo MiniStation Thunderbolt będzie dostępny w dwóch wariantach 500 GB i 1 TB, odpowiednio za 899PLN i 999PLN. Dyski można już zamawiać bezpośrednio w sklepie dystrybutora www.epasystemy.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *