Categories: Nowości

Buffalo HDW-P500U3 – USB 3.0 oraz WiFi

Buffalo wprowadzi niedługo na terenie Japonii nowy HDD, którego głównymi wyróżnikami są zintegrowany moduł sieci bezprzewodowej oraz interfejs USB 3.0. Dzięki nim transfer danych powinien odbywać się z dużo większą prędkością niż w konwencjonalnych produktach tego typu.

Firma wprowadza właśnie do portfolio model HDW-P550U3, który w momencie premiery będzie kosztować ponad 23 tysiące jenów, czyli około tysiąca złotych. Za tę kwotę otrzymamy urządzenie wyposażone w interfejs USB 3.0 oraz moduł Wi-Fi, dzięki któremu będziemy mogli zmienić dysk w multimedialne centrum dowodzenia po podłączeniu do sieci domowej. Istotną informacją jest również wzbogacenie HDW-P550U3 o akumulator, który z pojemnością 2860 mAh wystarczy na około 4.5 godziny pracy bez konieczności utrzymywania stałego zasilania. Nowy Buffalo jest też kompatybilny z urządzeniami mobilnymi opartymi na systemach iOS oraz Android. Za ich pośrednictwem możemy dokonywać różnych zabiegów: przeglądać pliki, kopiować je, ściągać dane, wgrywać muzykę tak, by inni domownicy mogli ją w szybki i wygodny sposób przenieść na swoje komputery.

Na nośniki z USB 2.0 można patrzeć dwojako – albo jak na przeżytek, albo jak na okazję do kupna HDD o sporej pojemności w relatywnie niskiej cenie. Na rynku pojawia się bowiem coraz więcej sprzętów opartych na kolejnej generacji tego uniwersalnego złącza, oferujących dużo większą prędkość transferu. Jednym z producentów, którzy w Japonii co chwilę usiłują zasypać rynek swoimi propozycjami, jest właśnie Buffalo – firma mało znana, ale bardzo dobrze rokująca.

Grzegorz Bielawski

Syn, mąż i ojciec dwójki dzieci. Zawsze mówi co myśli i później często żałuje. Posiada kota i rybki, ale woli psy. Obecnie pracownik firmy QNAP, za kołnierz nigdy nie wylewa :). Lubi polemizować, ale tylko na argumenty.

Recent Posts

QNAP wyróżniony nagrodą Produkt Roku 2026 MSP Today

Tajpej, Tajwan, czerwca 23, 2026 — Firma QNAP® Systems, Inc. ogłosiła dziś, że jej rozwiązanie…

7 dni ago

Synology prezentuje RS6426xs+ RackStation

 10 czerwca 2026 — Synology ogłosiło dziś dostępność modelu RS6426xs+, urządzenia nowej generacji stworzonego z…

3 tygodnie ago

QNAP na targach COMPUTEX 2026: Ciągłość działania i innowacje w zakresie sztucznej inteligencji (AI)

Tajpej, Tajwan, czerwca 1, 2026 – QNAP® Systems, Inc. zaprasza na stoisko J1209a (TaiNEX 1)…

1 miesiąc ago

QNAP prezentuje QuTS hero h6.0 w wersji oficjalnej, oferujący wysoką dostępnoś, niezmienne migawki i wiele innych funkcji

Tajpej, Tajwan, maja 29, 2026 – QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych,…

1 miesiąc ago

Synology ogłasza dostępność nowego FlashStation® FS200T

27 maja 2026 r. – Synology zaprezentowało model FS200T, kompaktowe, w pełni flashowe rozwiązanie pamięci masowej…

1 miesiąc ago

QNAP wprowadza na rynek przełączniki QSW 2000 2,5 GbE/10 GbE zarządzalne w warstwie 2

Tajpej, Tajwan, maja 27, 2026 – QNAP® Systems, Inc., wiodący innowator w dziedzinie rozwiązań obliczeniowych,…

1 miesiąc ago