Buffalo wprowadzi niedługo na terenie Japonii nowy HDD, którego głównymi wyróżnikami są zintegrowany moduł sieci bezprzewodowej oraz interfejs USB 3.0. Dzięki nim transfer danych powinien odbywać się z dużo większą prędkością niż w konwencjonalnych produktach tego typu.

Firma wprowadza właśnie do portfolio model HDW-P550U3, który w momencie premiery będzie kosztować ponad 23 tysiące jenów, czyli około tysiąca złotych. Za tę kwotę otrzymamy urządzenie wyposażone w interfejs USB 3.0 oraz moduł Wi-Fi, dzięki któremu będziemy mogli zmienić dysk w multimedialne centrum dowodzenia po podłączeniu do sieci domowej. Istotną informacją jest również wzbogacenie HDW-P550U3 o akumulator, który z pojemnością 2860 mAh wystarczy na około 4.5 godziny pracy bez konieczności utrzymywania stałego zasilania. Nowy Buffalo jest też kompatybilny z urządzeniami mobilnymi opartymi na systemach iOS oraz Android. Za ich pośrednictwem możemy dokonywać różnych zabiegów: przeglądać pliki, kopiować je, ściągać dane, wgrywać muzykę tak, by inni domownicy mogli ją w szybki i wygodny sposób przenieść na swoje komputery.

Na nośniki z USB 2.0 można patrzeć dwojako – albo jak na przeżytek, albo jak na okazję do kupna HDD o sporej pojemności w relatywnie niskiej cenie. Na rynku pojawia się bowiem coraz więcej sprzętów opartych na kolejnej generacji tego uniwersalnego złącza, oferujących dużo większą prędkość transferu. Jednym z producentów, którzy w Japonii co chwilę usiłują zasypać rynek swoimi propozycjami, jest właśnie Buffalo – firma mało znana, ale bardzo dobrze rokująca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *