Firma ASUSTOR to nowy gracz na rynku serwerów NAS, który niedawno zaszokował wszystkich jakością wykonania i funkcjonalnością swoich produktów. Na tamten czas jedynym minusem było to, że w ofercie nie było rozwiązań do montażu w przemysłowych szafach rack. Okazało się, że długo nie trzeba było czekać na nowe modele, ASUSTOR zaprezentował nową serię 6XXR, w skład której wchodzą cztery modele: AS-604RS, AS-604DS, AS-609RS oraz AS-609DS.1

Modele AS-604RS i AS-604DS to tak naprawdę ten sam serwer, jedyna różnica to taka, że wersja D ma redundantny zasilacz, a wersja R pojedynczy. Serwer ten ma możliwość montażu czterech dysków w obudowie rack 1U. Serwer został wyposażony w dwie karty sieciowe 1 Gigabit, procesor Intel® Atom™ 2.13 GHz Dual-Core  oraz pamięć RAM 1GB SO-DIMM DDR3, którą można rozbudować do 3GB. Z tyłu obudowy dodatkowo znajdziemy 2 porty USB 3.0, dwa porty USB 2.0 oraz 2 porty eSATA.

2

Modele AS-609RS i AS-609DS to także ten sam model serwera, który różni się tak jak poprzedni model tylko zasilaczem. Specyfikacja techniczna jest identyczna jak w przypadku modelu w obudowie 1U z tą różnicą, że tutaj można zamontować 9 dysków w obudowie 2U.

Oba modele są zarządzanie przez bardzo wydajne, stabilne i funkcjonalne oprogramowanie ADM, o którym pisaliśmy tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *