Szczecin, Styczeń 16, 2014 – W dniu dzisiejszym firma ASUSTOR Inc. zaprezentowała nowe oprogramowanie ASUSTOR Data Master (ADM) 2.1 w wersji Beta. Nowy ADM 2.1 obsługuje wszystkie modele serwerów NAS firmy ASUSTOR, można je pobrać z oficjalnej strony producenta.

ADM 2.1 Beta rozszerza podstawową funkcjonalność systemu i dodaje wsparcie dla nowych urządzeń. Dodano obsługę Bluetooth oraz funkcjonalność MyArchive, która jest nową ekskluzywną technologię opracowaną przez firmę ASUSTOR. Dodatkowo do ADM 2.1 Beta dodano wiele nowych aplikacji, dedykowanych zarówno dla użytkowników domowych jak i biznesowych.

73a

Poniżej lista nowości w ADM 2.1 Beta:
Nowe funkcjonalności wbudowane w system ADM

File Explorer: Dodano podgląd miniatury plików, możliwość przenoszenie plików z komputera na NAS w trybie “drag and drop”, zoptymalizowano transfer danych kopiowanych przy pomocy przeglądarki internetowej oraz opcję Mój Komputer, która pozwala na bezproblemowe przesyłanie plików między swoim komputerem i NAS z poziomu Eksploratora plików.

MyArchive: Umożliwia użytkownikom korzystanie z wymiennych dysków twardych (dysków archiwalnych), które pełnią rolę archiwum danych. Jeżeli potrzebujesz danych zapisanych na dysku archiwalnym to porostu wsuwasz go do dedykowanej kieszeni, a po skopiowaniu potrzebnych danych wyjmujesz dysk i wkładasz go do szuflady. MyArchive działa w trybie “plug and play”, co zapewnia dużą wygodę, ponieważ użytkownicy mogą swobodnie przełączać się między różnymi dyskami archiwalnymi, co więcej jeżeli twój znajomy też ma serwer ASUSTOR to możecie bez problemu wymieniać się terabajtami danych. Funkcja MyArchive pozwala na oszczędność energii, wystarczy zgrać rzadko używane dane na dysk archiwalny, który następnie odłączamy od serwera.

Obsługa Bluetooth: ADM w wersji 2.1 Beta obsługuje urządzenia na Bluetooth tj. głośniki, klawiatura czy mysz. Umożliwi to np. przesyłanie muzyki przy pomocy aplikacji SoundsGood z serwera NAS do głośników z Bluetooth.

Nowe aplikacje, które można doinstalować z poziomu Centrum App
Takeasy: Aplikacja umożliwia pobieranie wideo ze stron takich jak YouTube, Vimeo, YouKu, Tudou i więcej. Użytkownik ma możliwość wybrania rozszerzenia pliku wideo oraz jego rozdzielczość. Co więcej aplikacja Takeasy umożliwia odtwarzanie pobranej treści online.

VPN Server: Dzięki tej aplikacji serwer NAS firmy ASUSTOR może pełnić role serwera lub Klienta VPN. Obsługiwane są dwa standardy PPTP oraz OpenVPN.

Antivirus: Umożliwia skanowanie plików składowanych na dyskach wewnętrznych serwera jak i podłączonych urządzeń zewnętrznych. Skanowanie może odbywać się zgodnie z ustalonym harmonogramem lub wyzwalane ręcznie. Aplikacja zapewnia ochronę przed malware oraz wirusami. Zainfekowane pliki są dodawane do kwarantanny, a baza wirusów jest automatycznie pobierana, gdy tylko pojawi się aktualizacja.

Nowa aplikacja mobilna
• AiMusic: Aplikacja dostępna na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym iOS i Android. AiMusic integruje się z aplikacją SoundsGood firmy ASUSTOR, umożliwiając tym samym przesyłanie muzyki z serwera NAS na urządzenie mobilne. AiMusic umożliwia tworzenie różnych list odtwarzania oraz daje możliwość pobieranie utworów bezpośrednio na urządzenie mobilne, w celu ich odtwarzania, gdy nie mamy dostępu do Interentu.

Nowa wtyczka do przeglądarek Chrome i FireFox
• Download Helper: Jest to wtyczka do przeglądarek Google Chrome i FireFox, która ułatwia pobieranie. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy na link do pliku, który chcemy pobrać i to wszystko plik jest pobierany bezpośrednio na nasz serwer NAS. Download Helper posiada prosty interfejs zarządzający, który umożliwia podejrzenie status pobierania i wykonywanie prostych zadań na pobranych plikach.

Więcej informacji na temat ADM 2.1 Beta znajdziesz na stronie:
http://www.asustor.com/betaProgram

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *